Home Live Цеца „скокна“ во одбрана на Анастасија и Немања: Не е вистина дека...

Цеца „скокна“ во одбрана на Анастасија и Немања: Не е вистина дека ни ја одбија поканата за Св. Никола

Не е тајна дека Немања Гудељ, кој е во врска со Анастасија Ражнатовиќ, е исклучително посветен на семејството.

Фудбалерот истакна дека родителите го научиле да се поддржува со брат му и секогаш да бидат тука еден за друг, а се чини дека особено е приврзан за мајка си, Оливера.

„Ти си најубавата жена на планетата. Онаа што ми даде живот, а потоа ме научи како да го живеам. Вистинска супержена“, еднаш ѝ напиша Немања на мајка си на Инстаграм, по повод нејзиниот роденден.

Иако на почетокот изгледаше дека ќерката на Цеца одлично се вклопува во семејството Гудељ, сепак се погласни се шпекулациите дека има несогласувања меѓу неа и Оливера.

Наводно, до конфликт дошло затоа што семејството премногу се мешало во плановите на Немања и Анастасија.

„Анастасија не дозволуваше никој да им се меша во плановите, што ги изнервира Оливера и Вања бидејќи тие беа оние кои одлучуваа каде семејството Гудељ ќе го поминува слободното време“, изјавил изворот за медиумите.

Се шпекулираше дека нивната врска е во криза, па дури и дека раскинале, но Анастасија ги демантираше овие наводи со доаѓањето на Мундијалот и поддршката што му ја даде на своето момче од трибините.

Семејството на Немања Гудеља ја одбило поканата на Анастасија Ражнатовиќ да дојдaт во Белград на Денот на Свети Никола и да присуствуваат на прославата на крштевната слава на Ражнатовиќ.

Како што дознава Курир од добро упатен извор, Анастасија преку Немања упатила покана до мајка му Оливера и сестра му Вања да дојдат во Белград и да разговараат за сѐ во мир во домот на Ражнатовиќ и да ги решат несогласувањата што ги имале меѓу нив, во последните неколку месеци.

Тие категорично ја одбиле оваа покана, а истиот ден на социјалните мрежи споделиле заедничка фотографија од интимна семејна вечера, која прв ја објави една од фан страните на Немања.

На таа фотографија освен тие двете бил и самиот Немања, таткото на фудбалерот, Небојша, како и неговиот брат, Драги.

– Анастасија со нетрпение го очекуваше празнувањето на Свети Никола во својот дом. Се надевала дека ќе може да присуствува и Немања, но тој веднаш и рекол дека нема да можат да дојдат ниту тој, ниту неговиот брат бидејќи имаат обврски во однос на фудбалските клубови во кои настапуваат.

Тоа ја растажи пејачката, но потоа побара од него да ги покани Оливера и Вања да дојдат во Белград во име на нејзиното семејство и лично нејзино.

Сметала дека тоа е идеална можност да разговараат за сѐ и да ги решат сите проблеми кои настанале меѓу нив, за кои се чувствувала многу виновна.

Таа се надевала дека ќе ја прифатат таа покана и дека повторно ќе го посетат нејзиниот дом, каде што поминаа пријатни моменти во мај годинава, кога присуствуваа и на нејзината роденденска прослава.

Но, тие не само што ја одбиле таа покана, туку и преку синот и кажале дека повеќе не треба да се обидува да контактира со нив и дека засекогаш завршила со нив.

И Немања беше виновен за тоа, но не сакаше да му држи лутина на семејството, што им е прв и најважен приоритет – вели изворот.

– На Анастасија ѝ е многу непријатно за сѐ, особено што во медиумите се појави приказната за тоа дека семејството на нејзиното момче повеќе не ја поднесува.

Мислела дека за доброто на нивниот син би сакале јавно да ги демантираат приказните, како што направила и таа.

Но, тие не само што не го направија тоа, туку тој ден, за инает кон неа, на социјалните мрежи споделија заедничка фотографија од интимна семејна вечера.

Затоа беше многу нерасположена цела вечер, а дека е лута, се виде и кога пристигна во куќата на Дедиње, од каде истрча директно од автомобилот во куќата без да позира за фоторепортерите, како беше случај и порано – заклучува соговорникот.

Сепак, последната објава што ја објави мајката на Немања на Инстаграм повторно ги разбранува страстите.

„Мајка секогаш знае сè. Кој е твој пријател, кој ти мисли добро, а кој ти мисли з ло. Таа некако го чувствува тоа. Грижете се за вашата мајка”, гласи објавата на Оливера Гудељ, за која многумина мислат дека се однесува на Анастасија.

Немања и Цеца на своите Инстаграм профили ја објавија веста за одбивањето на вечерата од страна на семејството Гудељ, па со црвени големи букви напишаа дека сето тоа не е вистина, но после сѐ идната свекрва на Анастасија веќе не ја следи на својот Инстаграм профил.

Previous articleТијана проговори дали би простила неверство и зошто не се плаши дека Милан ќе го направи тоа: Има сѐ, нема потреба
Next articleСпенџарска го покажа дечкото, посреќна никогаш не била: Ова е нашиот прв Божиќ заедно (ФОТО)