Home Live Еве како Дарио Прпиќ дознал дека Анѓелка и Марко чекаат дете, па...

Еве како Дарио Прпиќ дознал дека Анѓелка и Марко чекаат дете, па за нивната свадба рече дека му го „подарува“ презимето на Марко

Анѓелка Прпиќ и нејзиниот партнер Марко со месеци криеле од нејзиниот поранешен сопруг Дарио дека се во врска и дека за четири месеци ќе станат родители.

Како што дознава „Курир.рс“ , тие не сакале ништо да му кажат на Дарио, кој дури требало да биде кум на Марко на венчавката со долгогодишната партнерка, но бидејќи таа врска завршила, од кумството немаше ништо.

Во секој случај, судбината била толку испреплетена што Марко и Анѓелка почнале да излегуваат. Но, Дарио Прпиќ по извесно време дознал за врската меѓу нив двајца, од личност која им е многу блиска, а во која има голема доверба.

– Дарио немаше поим дека Анѓелка ќе влезе во врска со човек со кој со години беше негов најдобар пријател. Со години во нивната куќа доаѓа Марко.

Дарио не можел ни да помисли дека освен пријателство, може да има нешто со поранешната сопруга Анѓелка, поради што ја оставил девојката со која бил во врска 11 години.

Кога блиска личност му кажала дека се заедно неколку месеци и дека чекаат дете, како и дека сè му кријат, останал во шок.

Со денови не можеше да си дојде на себе. Воопшто не се сомневаше дека се работи за лага или озборување, бидејќи таа личност е многу блиска со Анѓелка и детално е запознаена со нејзиниот живот – заклучува изворот.

Дарио Прпиќ, поранешниот сопруг на Анѓелка Прпиќ, која чека дете со сега веќе бившиот најдобар пријател на Дарио, Марко, засега не сакал јавно да зборува за оваа афера.

Само еднаш прокоментира дека слушнал дека актерката е во блажена состојба, но повторно не изусти ниту збор.

Според луѓето од неговото блиско опкружување, тој мирно ја прифатил оваа вест, но ставил крај на долгогодишното пријателство со Марко, кој требало да биде кум на свадбата со неговата поранешна девојка.

Прпиќ не се занимава со скандалот за кој шумолат медиумите, но и целиот град, таа е посветена на работата и семејството.

„Курир.рс“ објави дека го поканиле Дарио, а тој го прекршил „заветот на молчење“ и низ смеа рекол:

– Им посакувам многу среќа, ако се венчаат можам да им бидам кум! Марко и да сака да ми го земе презимето, немам ништо против – се пошегува тој, чие презиме и покрај разводот, актерката сѐ уште го носи. Нејзиното моминско презиме е Стевиќ.

Дарио не сакал сериозно да разговара на оваа тема, па сѐ се претворило во шала. Не сакаше да зборува за деталите.

Да потсетиме, актерката е во петтиот месец од бременоста, а со сегашниот партнер се познава долги години. Го запознала преку бившиот сопруг додека сѐ уште се забавувале, а тој бил на нивната свадба, за што сведочат снимките од емисијата „Папарацо лов“.

Во тоа време тој беше еден од повеселите гости, кој се радуваше на среќата на Анѓелка и Дарио, не сфаќајќи дека години подоцна ќе биде во врска со неа.

Дури неодамна беше откриено дека тие двајца се заедно и дека ќе добијат бебе за четири месеци. Анѓелка и претходно објави фотографии од сегашниот партнер на Инстаграм, но никој не се посомневаше дека има нешто меѓу нив.

Ниту кога тој беше еден од гостите на вечерата што таа ја приреди за нејзиниот 38-ми роденден во октомври.

Во тоа време само неколку нивни пријатели знаеле дека се во врска и дека ќе станат родители.

Еден од гостите на својот профил на Инстаграм објави фотографија на која актерката и нејзиниот избраник се насмеани.

Инаку, Прпиќ дознал дека Анѓелка е бремена со својот најдобар пријател од многу блиска личност и веднаш поверувал во вистинитоста на информацијата.

Поранешната сопруга го сокрила тоа од него. Отпрвин бил во шок, но подоцна прифатил.

Марко во март ја раскина врската од 11 години, па свадбата на која се планираше Дарио да биде кум не се одржа. Се претпоставува дека од тогаш најдобриот пријател на Прпиќ е со Анѓелка.

Previous articleЛамбе пуштил коса и се средил топ за да се слика покрај оваа згодна пејачка (ФОТО)
Next articleДамјан Стојаноски качен на маса, Елена Велевска во провокативен фустан со патент- нашите во Америка имаат што да видат од нашите пејачи (ФОТО)