Home Live Ја штити сопругата далеку од очите на јавноста, Мартин Вучиќ се појави...

Ја штити сопругата далеку од очите на јавноста, Мартин Вучиќ се појави на настан со посебен повод, изгледа одлично, но Сања не е со него (ФОТО)

Познатиот музичар и водител кој за голема жал го напушти овој свет во мај во 2020 година, Драган Вучиќ, во 2019 година гостуваше во магазинот „Ексклузив“ на тогашната 1ТВ.

И самиот Вучиќ во тоа време имаше емисија на 1ТВ насловена како „Возење со Вучиќ“. Потоа, откако таа телевизија се затвори Драган гледачите ги честеше со Гурмански муабети на Тв Телма.

Имено, тој снимаше интервјуа со најпонатите ѕвезди од Македонија и од поранешна Јигославија кои своите кулинарски способности им ги покажуваа на гледачите.

Темата на која најмногу говореше Вучиќ во „Екслузивв“ беше љубовта и долгогодишниот брак со радиоспикерката Весна, а меѓудругото откри и мал детаљ од приватноста на неговиот син Мартин Вучиќ кој во 2018 година се ожени со својата избраничка Сања.

Новинарката не го заобиколи прашањето за бракот на неговиот син, а Драган имаше кус одговор за синот и снаата, но алудираше на тоа дека младите генерално чекаат да помине многу време додека се решат на брак, објави во тоа време Вистина.мк.

– Тие беа заедно пет години и нормално беше да се земат. Тие се еден многу убав пар. Меѓутоа за младите сега, нека не ми забележат, некако се дистанцираат едни од други. Збориме и од машки и од женски. Тие се во свој филм, овие во свој филм, рече Вучиќ за „Ексклузив“.

Па јас сум имал многу проекти досега, но сепак најуспешни проекти ми се два во животот, зборувам за рејтинзи на гледаност, до душа тогаш имаше само три национални телевизии не знам како ќе беше да беше сега.

Мартин Вучиќ ја штити својата приватност далеку од очите на јавноста, и многу ретко се појавува на настани со негвата сопруга. За него, сигурно важи онаа- дружба си се дружба, служба си е служба.

Мартин ретко збрува во јавноста за својот приватен живот, тој на социјалните мрежи ги споделува само успесите на „Танец“.

Кога во една прилика, Мартин ја Фејсбук ја смени својата профилна фотографија доби мнигу позитивни коментари. „Ангел, убавец мој, Имам твое ЦД од 2004 година дома мајсторе,Душа, Прекрасен“, му пишуваат пријателите.

Националниот ансамбл за народни игри и песни „Танец“ и годинава традиционално ја заокружи исклучително успешната концертната сезона со ексклузивен новогодишен концерт што се одржа во Националната опера и балет.

На програмата била богата музичко-сценска програма во која учествувал целиот ансамбл. Публиката можела да ужива во познатите сценски постановки „Кумановка“, „Лазаренки“, „Беранче“, „Раштак“, „Црногорка“, „Пијанец“, „Рудо јагне“, „Калајџиско“ и во изборот на композиции од раскошниот вокално-инструментален репертоар на „Танец“.

Меѓу нив и сплетот инструментални ора посветени на виртуозот Тале Огненовски, по повод 100-годишнината од неговото раѓање. Како и секогаш, „Танец“ подготови и точка-изненадување.

Тоа оваа година се случи заедно со учениците од насоката за традиционална музика и игра при ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“ од Скопје, која ќе му даде посебна нота на целиот настан, објави Умно.мк.

Па, така, на Новогодишен концерт на Танец секако се појавил и Маетин Вучиќ, кој е директор на ваа установа, и Мартин изгледа одлично на сликите кои „Танец“ ги објавил.

Но, на сликите е сам, без неговата сопруга, а и на претходноте слики од овие настани, тој не е во друштво со сопругата, која ја штити од љубопитните очи на јавмоста. Инаку, според малкуте слики кои се појавија во јавноста од Сања, се гледа дека е вистинска убавица.

Previous articleМислам дека другар ми не ја заслужува кумашинката – требаше да биде моја жена, како само си одговараме
Next articleВеpа од Љубојна риба се направила- ептен ослабена се појави на настан во кожни панталони, изгледа супер (ФОТО)