Home Live Масимо Савиќ ѝ беше стара љубов, но потоа си фати маж од...

Масимо Савиќ ѝ беше стара љубов, но потоа си фати маж од Холивуд, а го „ќари“ на многу необичен начин- Ова е љубовната приказна на Беби Дол

На сите им е добро познато дека познатата Беби Дол во 80-тите беше во емотивна врска со Масимо Савиќ, кој неодамна се упокои.

Сепак, малкумина знаат дека пејачката застана на „лудиот камен“ во 2014 година.

Драгана Шариќ, попозната како Беби Дол, ја започна својата музичка кариера кон крајот на седумдесеттите години настапувајќи како член на „Таркус“, по што се сврте кон соло кариера и постигна завиден успех. Таа има грст хитови и успех зад себе, а сега речиси целосно се повлече од сцената.

До пред неколку години, оваа необична уметница живееше како потстанар во трошна куќа во Врачар и никогаш не го криеше фактот дека не може да си го дозволи тоа, па се исели од куќата поради неплатени кирии.

Беби има неколку мачки во станот за кои се грижи, а таа самата рече дека нејзиниот сопруг чува седум мачки додека таа беше во реалното шоу „Фарма“.

Таа самата зборуваше за пари, па рече дека и е доволно да има основни потреби и да се обиде да го зачува својот мир:

– Здравјето и мирот се најважни. Само сакам да имам мирен и убав живот без напнатост и неуспеси. Не посакувам никому никаква шт ета. А што се однесува до парите, тие доаѓаат и си одат. Порано имав повеќе, но ми треба малку и додека сум здрава, фала му на Бога, секогаш ќе заработувам динар за основното.

Беби Дол откри дека имала тра уми откако учествувала во реалното шоу. – Два месеци одев со секи рата во ташна по учеството во шоуто „Фарма“, ја носев во голема торба. Полица ецот ме запре на преминот кај Собранието и љубезно ме замоли да ја ставам во торбата. Тој вели – ме разбира. Денес, реалноста е малку поинаква – изјави таа во една прилика.

– Немав можност да имам свое дете, работев толку многу и патував скоро секој ден, така што немав време. Секако, дури и да имам несогласување со партнерот со кој ќе имам дете, мислам дека би било тешко да се разведам бидејќи сум многу чувствителна.

Но, затоа имам три кумчиња на кои им сум мајка, тетка, другар.

Го имам Богдан Поповиќ, кој оди во основно училиште и учи пијано, ги имам Јован Поповиќ и Магдалена Поповиќ, која оди на балет и го носи името на мајка ми. Ова се нашите деца и јас сум задолжена за музика, мода и за финти, рече Беби.

Веста за тоа кој е нејзиниот сопруг ја интригира јавноста. Имено, станува збор за извесен Алекса Тодоровиќ, а на јавноста вака го претстави Беби Дол:

„Мојот сопруг се вика Алекс Тодоровиќ. Тој е роден и израснат во Лос Анџелес, токму во општина Холивуд. Таму ги заврши студиите и се здоби со титулата професор по литература и руски јазик.

Во 1990-тите дојде во Белград. За првпат по долго време, каде што поради познавањето на јазикот и земјата беше дописник на повеќе редакции, меѓу кои и на „Дејли телеграф“.Потоа овде започна брак во кој имаше две прекрасни момчиња “, откри пред неколку години за магазинот „Глорија“ Бејби Дол.

Иако не сака многу да зборува за својот среќен брак, Бејби Дол по толку години реши да сподели со јавноста уште неколку детали за својот сопруг.

„Кога пред многу години ги ап-сеа хашките обви-нети, тој повторно известуваше од Белград, а престојуваше кај мојата пријателка Теодора. Тој тогаш беше веќе разведен.

Беше лето и работев цела ноќ во музичко студио. Ме дочека утрото и небото во стилот на песната „Хајде да“. Таму го најдов него и неговата колешка. Не беше таму, и јас останав таму да ја чекам.

За разлика од неговиот колега Дејвид, кој беше расположен за муабет, Алекс седна на својот лаптоп и пишуваше. Седнав спроти него и ги погледнав неговите прсти. Имаше раце како цел живот да го свири Рахманинов.

Не го кренав погледот од нив. Го отворив лаптопот, ја проверив поштата и слушав музика додека не се појави мојата пријателка. Тој молчеше дури и кога таа пристигна.

Во еден момент влегол дома и ја пуштил песната „Мустафа“. Тоа за мене беше знак „Знам која си ти“. Не го видов следната недела. А потоа се запознавме на роденденска забава и таму, како што велат, се „смувавме“.

Previous articleНа Зоки Фаци му се „пуштија“ во коментари поради Јелена Карлеуша – еве зошто (ВИДЕО)
Next articleМајката на Калиопи е активна и работи и во зрелите години, еве со што се занимава Марија и како ѝ се вика профилот на Инста (ФОТО)