Home Live Анастасија се пофали што зголемила на себе – ќе му се допадне...

Анастасија се пофали што зголемила на себе – ќе му се допадне промената на фудбалерот (ФОТО)

Родителите на Немања Гудеља имаат сосема спротивставени мислења за снаата Анастасија. Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ ја заинтригираа јавноста од моментот кога се дозна дека се во емотивна врска.

Семејствата на вљубениот пар имаа прекрасен однос. Семејството Гудељ во мај беа гости во вилата во Богдана, Љутиче за роденденот на младата пејачка, a Цецa и Оливера позираа гушнати и насмеани, но преку ноќ љубовта помашу семејствата „пук на“.

Мајката и сестрата на Немања Гудеља се свртеа против семејството Ражнатовиќ и ги избришаа Анастасија и Цеца од Инстаграм, како и сите нивни заеднички фотографии.

Причината за кавгата сѐ уште е непозната за медиумите, иако за тоа речиси секојдневно се шпекулира. Во меѓувреме ништо не се смени, ниту пак Светското првенство во Катар на кое присуствуваа трите не ги зближи повторно.

Женскиот дел од семејството Гудељ продолжи да се држи на дистанца од Ражнатовиќ.

Јавноста ја интересира како Ражнатовиќ се разбира со таткото на Немања? Она што е забележливо е дека родителите на Немања Гудеља имаат сосема спротивно мислење за наследничката на Цеца.

Таткото на Немања, поранешниот фудбалер, Небојша Гудељ не сака претерана јавно експонираност и не сака да учествува во семејните интриги.

Имено, тој ја следи Анастасија на Инстаграм, како и таа го следи него, со што јасно ѝ покажа што мисли и каков однос има со избраничката на неговиот син.

Очигледно е дека родителите на Немања Гудеља тајно војуваат за врската меѓу нивниот син и Анастасија, додека Небојша ја поддржува нивната љубов, Оливера на секој начин се обидува да го раздели нивниот сакан од Ражнатовиќ.

Она што е веројатно е дека немирот во семејството Гудељ стана секојдневие откако фудбалерот влезе во романса со младата пејачка.

Најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ неодамна ја коментираше кариерата на својата ќерка Анастасија, која моментално е една од најпопуларните пејачки на помладите генерации.

– Анастасија одлично пее народна музика, но е ориентирана кон поп. На Анастасија не ѝ е лесно. Има успешна мајка и нормално дека ќе ја споредува. Ѝ кажав дека ти си Анастасија Ражнатовиќ, не Цеца и треба да си го изградиш својот пат.

Не е гладна за кариера, ужива во тоа што го работи и го тера бавно. Има голема трема и ми создаде толкава тензија пред нејзиниот прв настап во Париз што цело време мислев на неа и покрај тоа што имав настап на Копаоник.

Ми поставуваше разни прашања, што ако ми се заглави штиклата на сцената, што ако не испеам добро. Само ѝ реков да се смири и да се опушти – изјави фолк ѕвездата во Нова Јутра на ТВ Пинк.

Да потсетиме, Цеца за време на истата емисија евоцираше спомени и се присети на еден од најголемите успеси во кариерата – концертот на Ушче и откри зошто не се оптоварува со објавување песни.

– Забава која траеше три часа без ниту еден инцидент. Публиката ме држеше толку многу што можев да пеам седум часа. Добра публика, добар албум, добра песна и резултат мора да има.

Кариерата ја прават песните, ако пропуштите албум секогаш има песна што истекува. Имав толку многу хитови и песни, што не сакам да ги спуштам стандардите, важен ми е квалитетот.

Последниот албум го издадов во 2016 година, а да снимам нешто поради реда никогаш не ми паднало на памет. Многумина мислат дека сум била мрзелива, но тоа навистина не е вистина… – изјавила Цеца.

Анастасија е голем обожавател на тоа да изгледа секогаш според најновата мода, па редовно ги следи трендовите, и покрај тоа што е толку многу посветена на пеењето и работата.

Анастасија никогаш не криела дека го опери рала носот, но и ги зголемила усните, а многумина велат дека ја опери рала и брадата и ги средила забите. Пејачката експериментираше и со фризури, па извесно време беше русокоса.

„Постои слика која кружи на интернет, кога имав 13 години. Во тој момент имав речиси 80 ​​килограми и бев ужасно нашминкана.

Сега имам 60. Не се срамам од тоа, не кријам дека така изгледав. Имав поголема тежина и поголем нос и помала уста… Сè на таа слика изгледа страшно“, изјави еднаш популарната пејачка на оваа тема.

Сега, Анастасија одлучи да направи промена на својот изглед, па ја издолжи својата коса со екстензии.

Сите пејачки и девојки сега имаат можност во било кој момент да ја сменат фризурата, наместо да чекаат со месеци да им порасне, а Анастасија одлучила предновогодишно да се почести со нова фризура.

На Немања сигурно оваа промена на Анастасија ќе му се допадне, а Анастасија ја покажа својата коса на Инстаграм и рече дека нема голема промена, а сепак изгледа природно.

Previous articleНа Богдана сликите се поубави од на Анастасија, ваква убавица за снаа ретко кој може да добие (ФОТО)
Next articleВодителот Ненад во друштво на нашата згодна пејачка, се смешкаат весело свртени еден кон друг (ФОТО)