Home Live Бремената Анѓелка Прпиќ фатена со новиот дечко Марко кој ѝ беше кум,...

Бремената Анѓелка Прпиќ фатена со новиот дечко Марко кој ѝ беше кум, испливаа и снимки од венчавката со Дарио

Актерката Анѓелка Прпиќ кај нас е најпозната по серијата „Андрија и Анѓелка“ во која глуми со Андрија Милошевиќ, a публиката секогаш ужова во нивните згоди и незгоди.

По повод новиот српски псих от рилер „Единствениот излез“, кој во Србија се промовираше на крјот на минтата година, Анѓелка зборуваше во интервју за nova.rs.

Aктерката изјави дека поминала фантастично време на снимањето на филмот. Таа истакна дека оваа улога е голем предизвик и енигма за неа, особено што ова е нејзина прва главна улога во игран филм.

Покрај оваа тема, актерката го спомена и вирусот кој го имаше. Таа ги наведе и животните вредности на кои го учи нејзиниот син.

„Додека бев заразена со вирусот, најнесреќно за мене беше што мојот син мораше да биде изолиран две недели, без училиште и без пријатели.

Не е лесно веќе да се справувам. Но, затоа има игри, карти, јамб, цртани филмови, цртање и други забави … “, објасни актерката.

Таа зборуваше и за тоа каков е Андрија Милошевиќ како колега и како им поминувало времето на снимање.

– Тој е мелем за душата. Толку надарен, брз, интелигентен и образован, посакувам да бев на неговиот час по глума. Можеби ако отвори некое вечерно училиште и јас ќе се запишам на некој курс.

– За 10 месеци, во рамките на кои работите 6 дена во неделата по 12 часа на ден, имате време да искусите сè. И да купите сцена, т.е. да го направеите тоа за пет минути и да повторите над 30 дијалози.

Со ист интензитет, со иста волја … И секој пат како да е прв. Јас секогаш мислам дека ќе престане, ќе исчезне од чиста мир, но ѓаволот не се предава, тоа е во нашата крв – што би рекол Чола“, рече Анѓелка во интервјуто.

Актерката во сропските медиуми е актуелна по една непријатна работа. Таа направи ск андал на прес-конференцијата во врска со прашањето за ново момче.

Актерката, која како да не знае да работи јавна работа, се навреди што медиумите се интересираат и за нејзиниот приватен живот, особено по разводот.

Популарната актерка Анѓелка Прпиќ водеше мирен приватен живот и не привлече премногу медиумско внимание. Меѓутоа, неодамна таа се најде во центарот на вниманието на јавноста кога излезе веста дека чека дете со најдобриот пријател на нејзиниот поранешен сопруг Дарио Прпиќ.

Тоа предизвика бројни контроверзи кај публиката, со оглед на тоа дека нејзиниот наводен нов партнер Марко Ж. бил нејзиниот кум на свадбата со Дарио.

Актерката и нејзиниот партнер не се рекламираат во јавноста, не сакаат да зборуваат за тоа. Сепак, камерите на ловот на Папарацо успеаја да ја фатат актерката, која е во петтиот месец од бременоста.

Екипата на оваа емисија ја снимила како се шета во близина на зградата во која живее, а на која веќе јасно и се гледа стомакот. Од изразот на нејзиното лице можеше да се заклучи дека Прпиќ не била најдобро расположена.

Новинарската екипа успеала да ја сними и актерката во прегратките на непознат маж, очигледно Марко, нејзиниот нов партнер.

Овој човек ја имаше раката преку рамото на Анѓелка додека одеа, а тој испадна дека е вистински џентлмен кој ги носи работите на актерката.

Previous articleКриеле од сите дека се венчале по 16 години, еве како изгледала тајната свадба на Наум и Зуица во Охрид
Next articleПо подолго време се огласи Заев Зоран и објави како признание добил