Home Live Дијамантското деколте на Маријана Станојковска- нашата водителка се надмина себеси со овој...

Дијамантското деколте на Маријана Станојковска- нашата водителка се надмина себеси со овој изглед (ФОТО)

Згодна, атркативна, харизматична, шармантна, професионална…..се некои од епитетите кои може да и ги дадеме на македонската водителка Марјана Станојковска.

Марјана е една од најактивните и најангажираните водителки, па ако не ја гледаме да го води „Лото“, тогаш може да ја видиме во разни други водителски ангажмани.

Водителката често е активна на социјалните мрежи каде најчесто објавува фотки од нејзиниот професионален живот, додека е на сцена, или пак рекламирајќи одреден бренд, производ.

Марјана е активна и успешна и како инфлуенсерка на Инстаграм, па доста често има нови ангажмани за разни производи, особено козметички.

На нејзината витка фигура може да и позавидат многу млади девојки, а Станојковска со години важи за згодна убавица по која воздивнуваат мажите.

Станојковска, бидејќи постојано е пред камери, поради професијата многу често мора да има шминка на лицето, па затоа јавноста ретко може да ја види во природно издание.

Во една прилика таа изјави дека честопати знае да се шминка и сама и дека не се случува постојано за нејзиниот изглед пред камери да се грижат професионалци.

Станојковска лани беше гостинка во емисијата Еден на еден со Жаре и таму нашата позната манекенка и водиетлка зборуваше на повеќе теми од разни области. „Претходно работата ми вепе ориентирана на телевизија и на реклами.

Сега, повеќе сум ориентирана на социјални мрежи, повеќе на Инстаграм, помалку на Фејсбук“, рече Маријана која сега е една од нашите најпопуларни инфлуенсерки со доста следачи кои ги бендисуваат нејзините слики на Инста.

Маријана зборуваше за тоа како почнала на ТВ, и тоа во Тв Бинго, а ја повикал никој друг туку Игор Џамбазов, а за него оваа наша убавица рече дека кога го запознала се чувствувала како да го знее цел живот.

Маријана исто така во емисијата правеше торта, една донела од дома, а една праеше во студиото, и тоа како дел од игра, го правеше со врзани очи.

Марјана зборуваше и за тоа дека кога победила за избор на Мис во Кина дека не можела да верува кога водителот рекол Македонија.

„Мојот прв избор за Мис беше мис на маало, и јас победив“, раскажа Маријана. Потоа зборуваше какво детство имала, дека раснела во центар, си играла со барбики, имала многу другарки и дојде моментот кога убавицата ја покажа својата емотивност.

Таа покажа слики од неа кога була дете, зборуваше за двете баби, како ја викале, и што ја научиле и колку љубов тие ѝ давале, и потоа ѝ дојдоа солзи на очи. Маријана во вакво издание до сега не ја имавме видено.

Маријана на Инста објави слика од своето деколте, и се заблагодари на фирма за накит за овој подарок. А, она што се истакнува на оваа слика не е накитот, туку она што е под него.

А, тоа е е бујното деколте на Маријана, кое што исто така на оваа слика е „дијамантско“, тоест со детали на фустанот кои го красат, а Маријана вака изгледа уште поубава и повчепчатлива.

Previous articleВодителот Ненад во друштво на нашата згодна пејачка, се смешкаат весело свртени еден кон друг (ФОТО)
Next articleЈака шминка, долги светкави нокти и тренерки- Антониа Гиговска ваква не сме ја виделе досега (ФОТО)