Home Live Ацо Пејовиќ за малку ќе заплачеше во „Бекстејџ“, откри каква тага и...

Ацо Пејовиќ за малку ќе заплачеше во „Бекстејџ“, откри каква тага и болка доживеал (ВИДЕО)

Ацо Пејовиќ е еден од најпопуларните пејачи во Србија, и еден од најбараните во дијаспората, пејач мој прави голем штимунг со своите песни каде и да се појави.

Ацо и неговата сопруга Билјана се родители на три ќерки, и тој во една прилика звборуваше за нивното воспитување.

-Билјана и јас се обидуваме да ги едуцираме на начин достоен за чесни луѓе, односно со јасни индикации за тоа што е добро и што е лошо.

Денес, ние сме тука само за да ги поддржиме нивните одлуки, бидејќи нема потреба да им се мешаме за ништо, тие се одлични млади дами“, рече тој.

Пејовиќ во 2020 година ги изгуби мајка си и пријателот и признава дека сака што побргу да го заборави тој период од својот живот.

Пејовиќ истакнува дека едвај чека да ја заборави таа година во која ги изгуби мајка си и пријателот.

– Оние што ги изгубија своите најблиски, тоа најдобро го знаат. Заборавив и ја прецртав минатата година во мојот живот.

Сега скоро славев роденден и реков дека го славам оној од минатата година затоа што не сметав минатата година.

Тоа е година која е целосно избришана од моето сеќавање и ќе се обидам да ја заборавам засекогаш.

Загуба, оние што ги изгубија своите најблиски знаат дека, како што е загуба на мајка и еден од моите најдобри пријатели, тоа се работите што го чекаат секој од нас.

За жал, сето тоа е составен дел од животот – рече Ацо Пејовиќ за Србија данас во периодот на пандемијата.

Ацо Пејовиќ беше гостин на јубилејната 50-та емисија „Скениерање“ на телевизијата Курир.

На самиот почеток на шоуто, Пејовиќ имаше изненадување! На програмата се приклучи и кошаркарката Дијана Бутулија, која откри дека уште во 2015 година, една од нејзините желби била Ацо Пејовиќ да им пее на кошаркарите доколку освојат медал.

Она што на многумина им е малку познато, самиот пејач играше кошарка, а како што вели, сепак повеќе сакаше музика.

На самиот почеток на својата кариера, Ацо беше споредуван со легендата на народната музика, Тома Здравковиќ, а популарниот пејач ги испеа песните од филмот за легендата на народната музика.

Ацо Пејовиќ гостувал во новото издание на „Бекстејџ“ и таму си отврил душата за се што му се случувало во животот, тоест за се што му се случувало оваа година.

Оваа година ми остави најтешки лузни. Ова е година која ми ги даде можеби најголемите успеси во досегашната кариера,

но имав и сериозни ударци“, рекол Ацо Пејовиќ во најновото издание на „Бекстејџ“.

-Во оваа година го загубив татко ми, и тоа е нешто што ме пресече, а од друга страна, Господ ми даде оваа година да ми биде работно една од најуспешните, но некако, кога таквите работи на човек во животот ќе му се случат, тогаш ниту тие успеси не се толку важни“, рекол Пејовиќ за Бекстејџ.

Додека ова го зборувал, Ацо Пејовиќ за малку ќе заплачел што се гледа на ова видео, и го совладале емоциите додека зборувак за својот упокоен татко.

Previous articleСе упокои таткото на Маја Ковачевиќ од „Задруга“: Сите ѝ велат да биде силна, еве зошто ова е најлошата година за неа
Next articleДаниел Кајмакоски се огласи со девојка му: Нашето бебе брзo расте, имаме скоро 5 месеци