Home Live Омажена а сама- Сузана Манчиќ откри дека ја освоила брачната слобода

Омажена а сама- Сузана Манчиќ откри дека ја освоила брачната слобода

Вечната телевизиска ѕвезда, пејачка, актерка и писателка Сузана Манчиќ ја отвори вратата од својот убаво украсен дом во центарот на Белград, пред екипата на „Ало“.

-Не чекаше насмеана домаќинка во блескаво издание во малиот црн фустан, за да го ставиме последниот украс на нејзината гламурозна новогодишна елка“, стпи во текстот на Ало.

Сузана се присети на времето на нејзината најголема популарност и раскажа зошто сака да работи на новогодишната ноќ, како и една анегдота која се повторува од година во година.

– Најмногу ми се допаѓаше да работам за Нова година, тоа ми беа најслатки пари. Но, на полноќ тој момент беше тажен. Сите околу тебе се бакнуваат, а ти приоѓа некој непознат и испотен тип кој прво те бакнува и ти честита.

Во новата година престанав да работам поради Симеон. Една година ми рече: „Манчиќ, работиме цела година, па не мора оваа вечер, ајде да одиме некаде.“ Отидовме во Париз и одлично си поминавме – се присетува водителката.

Еден детал од елката на Сузана посебно го привлекува вниманието. Меѓу традиционалните украси на елката, телевизиската ѕвезда има своја фотографија од најраното детство. На црно-белата слика врамена во ретро картонска рамка, водителката седи на нокш ир. Шармантно и оригинално, нели?

– Оваа година беше како да се будам од долг сон. Се разбудивме од коро ната и како да се враќаме во нормала.

Тоа е мојот впечаток. Почнав да излегувам и да излегувам, а последните две години беа навистина уж асни. Живеевме во стр ав, а страв сега нема – вели Сузана додека закачува светкави лампиони и додава:

– Психолозите велат дека нашите животи се одредени од нашите стравови. Се плашев дали професорот ќе ме праша, дали ќе се запишам на факултет, дали дечко ми ќе ме контактира, дали ќе се омажам…

Татко ми беше многу строг, ме пушташе да излезам по 22 часот, а јас бев се плашам кога ќе се вратам дома и ќе доцнам. Но, секогаш има некои стравови, од болест, од напуштање, и јас се борев со многу стравови.

Сузана вели дека ја сака новогодишната атмосфера и помпата што ја носат празниците, но сега одлучила поинаку да ја дочека Новата година.

– За овој дочек ќе седам сам дома. Ќе се спремам и ќе гледам некоја програма, дури им предложив на другарките да дојдат кај мене да облечат убави фустани и да се забавуваме.

Мојот сопруг отиде на планина и бидејќи е невозможно да се излезе од дома поради снегот, реков дека повеќе нема да одам на Пилион во зима. Накратко рече: во ред!

Видете, тоа е освојување на брачната слобода – низ смеа наведува Манчиќ и го изразува остварувањето на љубовта во зрели години.

– Се омажив по втор пат на 61 година. Ја најдов љубовта после многу години, а тоа е зрелоста. На почетокот, разделбата физички ме повреди, но потоа сфатив дека има придобивки.

Кога сме заедно, добро се сложуваме, понекогаш се расправаме, но и тоа оди, се во својот рок Разделбата сега не радува бидејќи е убаво и добро да заштедиме малку време само за себе – истакнува Сузана.

Previous articleСкромната Рада го крие својот љубовен статус од татко ѝ: Само под еден услов рекол дека ќе ѝ прости
Next articleЈордан Митев застана покрај Јована од Сител, ептен е среќен покрај нашата згодна водителка (ФОТО)