Home Live Се упокои таткото на Маја Ковачевиќ од „Задруга“: Сите ѝ велат да...

Се упокои таткото на Маја Ковачевиќ од „Задруга“: Сите ѝ велат да биде силна, еве зошто ова е најлошата година за неа

Учесниците во „Задруга“ денеска зборуваа за настаните кои ја одбележаа 2022 година, а Маја Ковачевиќ во таа прилика ги остави без зборови останатите домаќинки.

Таа проговори за својот тежок живот, но и за нејзината сестра Маријана Зајферт која исчезна.

– Мојата најголема љубов е во затвор. Кога тоа се случи, немав ниту динари, ниту клучеви од станот. Кога го најдов, станот беше ограбен, а кучето беше украдено.

Тоа беше првиот емотивен бродолом. После тоа почнав да користам нарко тици.

Покрај тоа, лошите работи не престанаа – истакна таа, па додаде:

– Не сум некој што ги следи медиумите, а не гледам ни често телевизија. Едно утро ми се јави новинар и ме праша дали знам каде е сестра ми. Не знаев за што се работи. Тогаш немав поим дека таа си го одземала животот.

– Не можев да јадам четири дена. Во тој момент никој не се грижеше за моето семејство, па ни јас. Немав храна.

Кога дојде летото, добив шанса да се појавам овде. Двапати одбив, бидејќи мислев дека не сум способна за тоа, бидејќи ми се случија многу лоши работи.

Имам намера да го променам мојот живот од корен. Сакам да се посветам на работа што ме интересира, како и на обука.

Луѓето ме згрозуваа. Со нетрпение ја очекувам 2023 година, тоа за мене значи нов почеток. Ме чуди колку сум силна и колку можам – изјави Маја.

Иво Ковачевиќ, таткото на исчезнатата добитничка на „Големиот брат,“ Маријана Зајферт и Маја Ковачевиќ, која моментално е во „Задруга“, се упокои на 64-годишна возраст во болница во Шибеник.

Иво пред неколку недели дознал дека има р ак на белите дробови.

Со оглед на тоа што Маја е во реално шоу, информацијата стигна до нејзе, последна. Таа во камерата му се обрати на својот татко, не сомневајќи се дека нешто се случува, а потоа дознала за најлошото.

Иво не го поддржа влегувањето на Маја во реалното шоу, а неодамна го коментираше нејзиното скандалозно однесување во „Задруга“.

Имено, Маја, сестрата на исчезнатата Маријана, последните денови се најде во центарот на медиумското внимание, поради жестоки судири во „Задруга“.

Маја била интимна со момчето на Маја Маринковиќ, Билал Брајловиќ, а потоа се разоткрила нејзината афера со таткото на Маја, Таки Маринковиќ, а неодамна нејзиниот татко кажа што мисли за нејзиното учество во реалните шоуа и скандали.

– Ние не ја воспитавме така! Не го следам и не сакам да знам што прави таа таму“, рече Иво и продолжи:

„Моето семејство има поважни работи. Шест месеци ја бараме втората ќерка Маријана од која нема ни трага ни глас, а целиот случај е многу чуден.

Во оваа прилика повторно апелирам до полицијата да спроведе истрага за исчезнувањето на Маријана и ако некој знае нешто нека ми каже. Секој детаљ може да биде важен – изјави тогаш Иво Ковачевиќ.

Ковачевиќ беше извадена од реалното шоу, без да им објасни на останатите, а нејзините цимери останаа запрепастени.

– Боже кога ќе те извадат… – рече Маја Маринковиќ, сомневајќи се во најлошото.

– Не е на лекар… Кога некој треба да оди некаде, обично вели дека одам сега и тогаш. Не дај Боже да се случи нешто лошо. Можеби ја нашле нејзината сестра – коментираа меѓу себе и шпекулираа задругарите.

Previous articleОва е дечкото на Кјара Гоља, ќерката на Хелена Роза, еве зошто се совршени еден за друг (ФОТО)
Next articleАцо Пејовиќ за малку ќе заплачеше во „Бекстејџ“, откри каква тага и болка доживеал (ВИДЕО)