Home Live Го молам Душко во новата година да ја сака и почитува мајката...

Го молам Душко во новата година да ја сака и почитува мајката на неговите деца – Карлеуша со емотивна објава го „пецна“ сопругот

Пејачката се осврна на годината зад неа на професионален план. Зад себе има повеќе од успешна година, многу настапи, а посебно ќе го памети концертот пред Собрание за дочек на 2022 година.

– Од оваа дистанца можам да кажам дека сум многу горда на тој концерт, кој нема така лесно да се повтори пред Собранието. Дадовме сѐ од себе за светските медиуми да пишуваат за тоа.

Карлеуша важи за некоја „без влакна на јазикот“, па ја коментираше и целата ситуација со српската фудбалска репрезентација во Катар.

– Ситуацијата беше тажна, таблоид, со многу контроверзии. Се случи она што секогаш се случува – „кога има многу бабици, секогаш има слаби деца“ и страдаат оние кои не треба да страдаат, имено спортистите.

За фудбалот малку знам, освен она што го слушнав од Душко, а тој се лути кога зборувам за фудбал и најчесто се караме поради тоа – изјави Јелена и откри кој ѝ е омилен фудбалер.

– Ќе го изберам голманот, мислам дека тој беше светлата точка на репрезентацијата и гледам дека многумина така велат.

На прашањето што сака за себе во Новата година, Јелена рече:

– Можеби е чудно, но немам никакви желби бидејќи постигнав многу. Не посакувам нова љубов, или с**ови, тоа не ми е приоритет.

Сè уште сум страстна само за мојата работа, сцената, песните, концертите. Па, тој албум што го планирам нека ми биде желба, но ќе се оствари, знам како ќе испадне сѐ.

Таа вели дека овој албум ќе биде популарен во светот.

– Овој албум ќе има светски успех. Добро запомнете ги овие мои зборови.

Нема да има песни само на српски туку и на други јазици, имаме многу соработки, ќе биде видео и модна сензација, нешто што ќе ги промени правилата во шоу-бизнисот, не во Србија, туку многу, многу пошироко. – изјави Јелена.

Бидејќи нејзината постара наследничка веќе ја изрази својата желба, односно интересот за јавна работа, поточно манекенството, од Телеграф.рд ја прашале Јелена за Атина и нејзините идни планови.

– Ќерка ми седна во вториот ред, Атина, заедно со другата ќерка Ника и тетка ми. Не бев возбудена, но ги гледав како ја гледаат мајка ми бидејќи првпат ме гледаа како модел.

Атина би сакала да биде модел, а веќе е повисока од мене иако има само 14 години, но Ника е и моја висина на 13 години.

Многу сум возбудена бидејќи во моите 44 години никогаш не сум го правела ова и не е воопшто лесно, мокра сум од пот.

Има голем притисок, ова не е исто што и пеење. Сигурно не е важно кога не си сам, вечерва бев возбудена иако тоа не ми е типично – вели Јелена за Телеграф.

Последнава година многу се шпекулираше за приватниот живот на Јелена Карлеуша. Многумина мислеа дека таа се разведе од сопругот Душко Тошиќ и луѓето ја коментираа нивната врска.

Сега Јелена конечно реши да ги открие деталите од својот брачен живот. Иако рече дека таа и Душко сè уште живеат во заедница, има работи што не ѝ се допаѓаат.

– Не се разведовме, сѐ уште живееме во четири ѕида, а времето ќе покаже сѐ повеќе од тоа.

Во 2023 година би сакала Душко да го промени начинот на размислување, да ја почитува и да ја сака мајката на своите деца – рече Јелена и додаде:

– Верувам дека сè уште сме во брак бидејќи јас како дете на разведени родители секогаш се плашев од колапс и распад на семејството.

Би го доживеала тоа како неуспех. За доброто на Атина и Ника, сакам да имаат чувство за заедница и семејство што е можно подолго, бидејќи тоа е многу важно. За жал, Душко го нема тој порив и чувство во себе.

Previous articleСпенџарска се фали од грците, еве зошто Солун е град за неа (ФОТО)
Next articleГламурозно издание на Ирена Спировска во фустан кој само на неа толку добро ѝ стои (ФОТО)