Home Live Пријател на Марија Рамадановски, ќерката на Џеј, ја „наби“ дека е време...

Пријател на Марија Рамадановски, ќерката на Џеј, ја „наби“ дека е време за мажење, вака изгледа блескавиот прстен (ФОТО)

Марија Рамадановски, ќерката на упокоениот легендарен фолк пејач, му ја исполни желбата на својот татко и започна соло музичка кариера.

Марија пред некое време ја сними својата прва песна „Od kad nisi tu kraj mene“, која премиерно беше објавена на порталот Telegraf.rs на 6 декември, на годишнината од загубата на Џеј, точно напладне.

– Се чувствував многу убаво во вашето студио. „Тешко е да се живее“ пеев неколку пати, дури и кога пеев со татко ми. Што се однесува до мојата песна, таа е мое деби, кое секако е посветено на татко ми.

Раде Ратковиќ и Александар Јовановиќ работеа и многу сум им благодарна на оние луѓе кои се обидоа да ми помогнат и се надевам дека нема да ги изневерам.

Ова е изведба во живо на песната, секако ќе има и видео запис, не знам точно кога, но им дозволувам на луѓето да ја слушнат целата песна додека не заврши спотот – изјави Марија за Телеграф.рс.

Дебито на Мери е во музичкиот стил на Џеј. Кога првпат ја слушнала песната ѝ дошле солзи на очи, а сигурна е, како што ни кажа, дека нејзиниот татко би сакал да може да ја слушне.

– Се надевам дека публиката ќе ја препознае оваа емоција, која е искрена и наменета за татко ми. Кога ја слушнав песната ми надојдоа солзи, многу емотивна песна, се надевам дека ќе им се допадне на сите, мислам дека и на тато би му се допаднала доколку ја слушне.

Мислам дека некаде бара, па ми дава сила да го протуркам сето ова. Песната е во стилот на тато, боемска, побавна, емотивна, а во песната имаат и некои негови фрази – изјавила наследничката на Џеј.

Пријател на Џеј чувствувал дека нешто се случува пред да се упокои и веројатно затоа напишал писмо во кое изјавил кому му го оставил наследството, како и што го ма чело кон крајот на животот.

Како што е наведено, во писмото стои дека тој го оставил наследството на неговата помлада ќерка, Марија, затоа што Ана е згрижена, има сопруг и две деца и знае дека е мирна и сигурна.

Како што велат, тој бил слаб кон Марија и таа била со него до самиот крај. Исто така, Џеј наводно напишал дека би сакал Марија да тргне по неговите стапки и да најде искрено момче кое ќе се грижи за неа, оставајќи ѝ сè што има.

Тој бил среќен поради семејството што го имал и поради тоа среќен си отишол на оној свет.

– Џеј изјави дека вирусот навистина му пречи, дека е тажен што толку луѓе си заминуваат и дека сме затворени. Некаде сум сигурен дека целата ситуација во која се најдовме го вознемири и го забрза неговото заминување.

Покрај неговото семејство, тој спомена и многу луѓе кои биле со него и на кои им е благодарен. Писмото е многу емотивно.

Јас дури и не прашав кој го најде, ми се чини дека го најдоа во станот каде што живееше со Андријана. Знам дека семејството ќе почитува сè што е напишано – рече на пријателот на Џеј за „Стар“.

Марија Рамадановски, ќерката на покојниот Џеј Рамадановски, беше запросена на новогодишната ноќ, а радосната вест ја сподели на социјалните мрежи.

Moмчето на Марија ја запросило точно на полноќ, а таа рекла „да“.

Наследничката на Џеј на Инстаграм ги покажа вереничкиот прстен и фотографиите од запросувањето.

Само што се верив. Те сакам, љубов моја, повеќе од сѐ на светот“, гласи описот на објавите на Марија на Инстаграм, под кои почнаа да се редат честитки, но имаше еден коментар кој „бодеше“ очи во кој стоеше:

„Време беше веќе“, што значи дека претходно на Марија ѝ зборувале да се омажи, дека ѝ е време. Со овој потег, Марија ја исполни последната желба на татко си.

Инаку, Марија долго време не беше експонирана во јавноста, додека не реши да пее, како нејзиниот покоен татко.

Имено, Марија претходно работела како сценски маскир и изработувач на перики во театарот и на неколку познати серии, но љубовта кон музиката сепак преовладувала.

Previous articleAгнеса никогаш не била потесна во струкот, ова е нејзината желба што ја посакува (ФОТО)
Next articleСузана Турунџиева со емотивна порака до нејзината пријателка која се упокоила минатата година (ФОТО)