Home Live Хана разочарана, брачната криза на Петар и Хана им „затропа“ на врата:...

Хана разочарана, брачната криза на Петар и Хана им „затропа“ на врата: По овој потег на пејачот, сите го критикуваат

Данијела Мартиновиќ во eдно неодамнешно интервју откри непознати детали за себе и призна дека некои работи ги разбирала само со искуство.

Данијела не се огласи во медиумите кога нејзиниот поранешен сопруг стана татко и се ожени веднаш по раскинувањето, но неодамна даде интервју во кое ја коментираше својата одлука покрај пеењето да се испроба и како писателка, а во таа прилика откри неколку детали за себе кои јавноста до сега не знаеше.

– На деветнаесет години се запрашав која сум. Сите мислеа дека треба да скокам од радост, тогаш ја започнував мојата пејачка кариера, вкусив популарност.

Но, имаше празнина во мојата мала душа. Зошто уште тогаш? Нешто во мене бараше поголемо значење. Меѓутоа, на таа возраст се плашев некому да го кажам она што го чувствувам, бидејќи веројатно ќе ми кажеа дека сум премлада за вакви прашања – признала Даниела и рекла дека денес не е така.

– Сега сум ослободена од самозагрозеност, од самоосудување, од самоотфрлање.

Знаете, никој не може повеќе да нѐ злоупотребува од нас самите, а јас тоа го сфатив само со искуство – изјави пејачката за „Стори“.

Петар Грашо неодамна прозборе за својата врска со дедо му, Тончи Хулиќ.

Во Амиџи шоу гостуваа зетот и свекорот кои отворено зборуваа за нивната врска.

Долгогодишното пријателство меѓу Тончи Хуљиќ и Петр Грашо беше подигнато на повисоко ниво. Имено, Грашо неодамна се ожени со ќерката на Тончи, Хана, а круна на нивната љубов ќе биде ќерката која ја добија пред три месеци и ја крстија Алба.

– Тој секако ми е тежок. Подобро да ми е роднина, а не да ми биде товар. Секогаш бевме само фини момци кои зборуваа само за музика – рече Грашо во негов манир и ги насмеа сите присутни во студиото.

– Воопшто е тешко да се разбере. Мојот однос со сите со кои работев. Јас не бирам луѓе што пеат, гледам на се друго, кои му се родители, пријатели. Ова е причината што со некои луѓе работам 20, 30, 40 години – додаде Тончи.

На изјавата на водителот Огњен Амиџиќ дека Тончи не можел да има подобар зет, Грашо уште еднаш ја направи смешна ситуацијата во студиото со својот коментар.

– Тој можеше полошо, јас не можев полошо – додаде Петар.

Брачната криза на Петар Грашo и Хана Хуљиќ следи една година по венчавката, пишуваат порталите.

Не се знае со сигурност дали брачната криза на Петар Грашо и Хана Хуљиќ навистина се случила како што пренесуваат медиумите.

Сепак, мислењето на многумина, сепак, е дека доколку тоа не се случило досега, можно е да се случи по најновиот потег на хрватскиот музичар.

Имено, тој на Божиќ посетил дом за деца каде со својот изглед и музика ги воодушевил најмалите деца без родителска грижа.

Самиот уживаше во посета на домот за деца без родители и дружење со најмалите, а задоволството по тој повод го сподели со оние кои го следат на неговата Фејсбук страница.

– Одењето во Домот за деца без родители – Липик е најдоброто нешто што ми се случи овој Божиќ, особено затоа што израдував толку многу детски срца.

Ви благодариме за поканата од „Дневник Нова ТВ“ што нѐ запознаа и благодарен сум што стекнав толку многу нови пријатели – напиша Грашо, очигледно многу возбуден, но според убедувањето на јавноста, невнимателен или заборавен.

Според неговите следбеници, Петар заборавил дека ова му е прв одмор со наследничката Алба и дека тоа всушност треба да биде најубавото нешто што го доживеал на Божиќ, што, за жал, не го спомнал во описот.

Секако, Грашо е горд татко и ја обожава својата миленичка со кој го поминува целото слободно време, поради што многумина го критикуваат што не ја спомнал барем во една реченица.

Дали и Хана е разочарана, која првпат го прослави Божиќ под ист покрив со музичарот, му замери и дали навистина тоа е причината за брачната криза на Петар Грашо и Хана Хуљиќ, како што многумина предвидуваат, ќе покаже времето.

Previous articleАнастасија во прегратките на друг маж, еве што ќе прават заедно, а Немања нигде го нема (ФОТО)
Next articleСлавјанка Петровска искрено кажа како ѝ поминала минатата година и раскажала важна семејна приказна