Home Live Овој пејач на Драгана Мирковиќ ѝ должи огромна благоданост, токму за него...

Овој пејач на Драгана Мирковиќ ѝ должи огромна благоданост, токму за него направила многу

Драгана Мирковиќ речиси 23 година ужива во хармоничен брак полн со љуубов со својот избраник Тони Бјелиќ, со кого има две деца.

Најбогатата српска пејачка никогаш не криела колку е горда на своето семејство, а во една прилика на сопругот му ја честиташе годишнината со досега невидена фотографија преку Инстаграм.

По повод годишнината од венчавката, Драгана сподели неколку заеднички фотографии, неодамнешни и оние со млади луѓе, додека истото го правеа бројни фан страници.

Да потсетиме, Драгана и Тони се заколнаа на вечна љубов на 28 септември 2000 година во Виена, каде што го продолжија својот живот заедно. Се венчаа во интимна атмосфера, без родителите на пејачката кои не можеа да добијат виза за кратко време.

Нивниот брак се смета за еден од најхармоничните на домашната јавна сцена, а пејачката секогаш зборуваше со многу љубов за нејзиниот сопруг и бракот.

Драгана Мирковиќ важи за една од најуспешните балкански sвезди, а добро познат сајт неодамна откри колку се проценува нејзиното богатство, по што таа го зазеде местото на најбогатата српска пејачка.

Таа отсекогаш била позната по некој кој многу внимава на секој детал од нејзината кариера, па нејзините настапи се секако едни од најпосетуваните, но веќе со денови бруи по социјалните мрежи, а тоа е само поради еден детал – микрофонот!

Пејачката избра црн мал фустан за изведбата на песната „Цел живот една љубов“, која ја збогати со голем дијамантски ѓердан, но и со микрофон што речиси се спои со неа. Скапоцениот микрофон блескаше во текот на целата изведба, оттргнувајќи ги корисниците кои оставија бројни коментари за овој детал.

Во текот на целата кариера, Драгана Мирковиќ потенцираше колку е важно нејзиното семејство за нив и колку значи нивната поддршка за неа.

Иако изградила бајковит живот во Австрија со сопругот Тони и децата Марк и Мануела, таа не ја заборавила својата татковина.

Таа отсекогаш зборувала за тоа колку ги сака своите родители, но и нејзината сестра Душица Крумов, на која и честиташе роденден со заедничка фотографија.

Посакувам среќен роденден на најдобрата сестра на светот! Те сака твојата Гага! “, Напиша пејачката на својата приказна на Инстаграм.

Многумина ги привлече колку тие две изгледаат супер и колку е згодна и убава сестрата на пејачката.

Фолк пејачката Драгана Мирковиќ зад себе има успешна кариера од 40 години, а позната е и по тоа што ги поддржува своите колеги. Таа особено му помогна на еден пејач на почетокот на неговата кариера.

Станува збор за пејачот Жељко Самарџиќ кој секогаш со задоволство истакнува дека е горд на семејството и публиката, но и на кариерата што ја постигнал.

Жељко и должи голема благодарност на Драгана Мирковиќ, на која реши да и се заблагодари при заедничкото гостување во емисијата „Магазин ин“.

Имено, тој и се заблагодари за најголемата поддршка на почетокот на кариерата и порача дека никогаш нема да ја заборави.

-Ако некој заслужува, тоа е Драгана. Секогаш напомнувам дека кога почнав во деведесеттите, кога првпат се појавив, имав голема поддршка од мојата драга колешка.

Таа љубов и почит остана до ден денес – изјави Жељко во емисијата, а Драгана додаде дека љубовта е со Жељко е обострана.

Previous articleСреќата ја најде покрај 23 години помлада жена- Еве за што најмногу се грижи и од што најмногу се плаши Воја Брајовиќ
Next articleСања Ристиќ- „Ех, тој Тоше“, искрено раскажа за семејството, приказна за сопругот и за децата