Home Live Карлеуша искрено се отвори за Душко и кажа како живеат помеѓу 4...

Карлеуша искрено се отвори за Душко и кажа како живеат помеѓу 4 ѕида: Неговиот живот нема смисла без мене

Последнава година многу се шпекулираше за приватниот живот на Јелена Карлеуша. Многумина мислеа дека таа се разведе од сопругот Душко Тошиќ и луѓето ја коментираа нивната врска.

Сега Јелена конечно реши да ги открие деталите од својот брачен живот. Иако рече дека таа и Душко сè уште живеат во заедница, има работи што не ѝ се допаѓаат.

– Не се разведовме, сѐ уште живееме во четири ѕида, а времето ќе покаже сѐ повеќе од тоа.

Во 2023 година би сакала Душко да го промени начинот на размислување, да ја почитува и да ја сака мајката на своите деца – рече Јелена и додаде:

– Верувам дека сè уште сме во брак бидејќи јас како дете на разведени родители секогаш се плашев од колапс и распад на семејството.

Би го доживеала тоа како неуспех. За доброто на Атина и Ника, сакам да имаат чувство за заедница и семејство што е можно подолго, бидејќи тоа е многу важно. За жал, Душко го нема тој порив и чувство во себе.

Душко Тошиќ, поранешниот фудбалер и сопруг на Јелена Карлеуша, се огласи преку својот адвокат, Никола Премовиќ.

-Поради последните изјави на Јелена Карлеуша за Душко Тошиќ во претходните денови, а по налог и во име на мојот клиент, Душко Тошиќ, принуден сум да објавам јавна објава!

Душко Тошиќ е некој кој во текот на целата своја кариера, како почитуван спортист и поранешен репрезентативец, избегнува јавно да се експонира, особено кога станува збор за брачни и семејни работи.

Повторуваме дека преговорите за меѓусебниот развод на Душко Тошиќ и Јелена Карлеуша сѐ уште траат,

а еден од договорите со адвокатите на Јелена бил токму ниту една страна да не се огласува за брачни и семејни работи, додека преговорите за заеднички развод се во тек – вели адвокатот Премовиќи додава:

– Душко Тошиќ го почитува тој договор, додека Јелена со последните изјави во јавноста го прекршува постигнатиот договор и нѐ оддалечува од мирно и консензуално решение на ситуацијата.

Апелираме до Јелена Карлеуша за мирно решение во иднина да се воздржува од јавни соопштенија за Душко Тошиќ, разводот и семејните работи и посочуваме дека секогаш кога ќе го стори тоа, ќе се огласиме.

Да потсетиме, пејачката без резерва изјави дека нема да се разведе од сопругот Душко Тошиќ иако нивниот брак не функционира.

На Божиќ минатата година Душка го пријавила за семејно насил ство, по што еднаш се сретнале на суд. Деталите за нивниот исход не ѝ се познати на јавноста.

-Ме изнервира Душко Тошиќ, па морав да го казнам со објава, но не се разведовме. На хартија, не се разведовме и сѐ уште живееме во иста куќа.

Врските се специфични, не знам како да се изразам без пак да ми се јави неговиот адвокат. Жално е што дури и го спомнувам неговиот адвокат, но ќе кажам една голема вистина и ќе ставам точка.

-Животот на Душко нема смисла без мене. Тоа е една голема вистина. Тој не постои без мене. Сè уште живееме многу убаво со нашите деца во нашите четири ѕида.

Мама и тато не функционираат. Ова е тажната приказна на секој друг брачен пар во Србија. Бракот како институција пропаѓа пред сѐ поради машкото непочитување кон жената, тоа е за жал голема вистина – рече Карлеуша во емисијата „Први ред“ и додаде:

– Кога станува збор за таткото, тоа е фигура која мора да постои.

Тоа е една од причините зошто мојот брак со Душко трае и опстојува. Не сакам моите деца да бидат деца на разведени родители – рекла Карлеуша.

Previous articleМногумина не знаат дека не е родена во Македонија, Лила објави слики од нејзиниот роден град (ФОТО)
Next articleTaтјана Стојановска ја негува христијанската традиција и се пофали што ставила во домот: Ова е моја креација (ФОТО)