Home Live Јанко Илковски ја објави НАЈ тетоважата- и Синан Сакиќ е во приказната...

Јанко Илковски ја објави НАЈ тетоважата- и Синан Сакиќ е во приказната (ВИДЕО)

Јанко Илковски од „Јади бурек во една прилика му беше гостин на Тони Михајловски во емисијата “Опуштено со Тони“, која се емитуваше во 2021 година, уште додека траеше пандемијата.

-Треба да се мајтапиме со ова зашто ситуацијата е толку дра матична што ништо не ни останува.

Добро ја поминав, последиците ми се стра шни. Такво пореметување имам, тоа е ненормално. Отидов се испитував, триста чуда, 15 кила качив.

Ме знаеш многу добро, ослабев 30 кила, се стопив, првпат човек, од инфа рктот ми дојде памет. И што се случи, за месец ипол два…“, рече Јанко.

Тој во тој период слаеше 20 години на малите екрани, а сега повторно е драстично ослабен.

Јанко раскажа дека на една од првите емисии, на тогашната А1 телевизија, камерманот задремал, целото студио мирисало на смоки, а тој заработил алергија и заминал на дерматолог.

Тони, нејќев да идам на телевизија, нејќев, јас сакав да ум рам на радио“, рече Илковски за своите почетоци кои беа на радио 103.

„Како што „јади Бурек“ се етаблира, јас викам, дај малце ко Џеј Лено да бидам. Секоја вечер да бидеш присутен, лејт најт шоу, што е толку страшно, по еден саат.

Ај, не еден саат, два саати. Па на некои телевизии и три саати. Брат, три саати пред камера, не ослабуеш.

За Божиќ идам да купувам, и стојам пред месарницана, и стојат дечко и девојка. Јас стојам тука нешто месо да одберам пред Божиќ, девојкана ме гледа, му се врти на дечкото и му вика: Абе, забораивме прасе да земеме.

И заглавив од понеделник до петок. Ај си викам, исто ко идење наработа, што може да е пострашно? И 2012 инф арктот, тиру руру риру риру, ама заглавив веќе со форматот, мислев да сменам име, ама веќе почнав да ја губам емисијата од свои раце.

Не ја контролирам, морам да ја правам ваква. Се навикнаа“, раскажа Јанко.

Потоа раскажа што научил од Лари Кинг. „Главната работа кај него е прашај зошто. Јас сум редовно поглуп, нонеписмен и понеинформиран од моите гости. Мојата работа е да го извадам најдоброто од гостите“, рече Јанко.

Потоа Тони го праша: Зошто на телевизија Сонце? Најголема слобода. Веруваш дека на сите телевизии на кои сум бил имало од рекет, од мрцварење, сегде сум имал повеќе пари, но слобода ваква, нигде. Мене ми е ова спа бања за пензионирање.

Дај Боже да опстане телевизијата до крај, јас нема да ја сменам. Јас никогаш помирно не сум спиел. Јас бев во телевизија кај што имаше четири блока реклами по 17 минути. О, брат што имам истрпено? Знаеш како викаат во фимот „Кинеска четврт“, репликата е клучна.

Грди згради, стари к….и, грди згради и политичари, сите стануваат респектирани, сите стануваат респектирани кога ќе остарат. Јас сум стара зграда, рече Илковски.

Јанко вчера на Фејс објави интересно видео од човек кој се тетовира. Додека трае процесот, тој пуштил песна од Синан Сакиќ.

Тетоважата е всушност баркод, а кога ќе се отвори линкот, води до песната од Синан Сакиќ на Јутуб.

Previous articleЗлатев го пријави Бујар Османи, објасни и зошто
Next articleД-р Нико Беќаровски објасни како се станувало доктор во едно минато време