Home Live Еве како одговори Анастасија дали се пронаоѓа во песните на Цеца: Да...

Еве како одговори Анастасија дали се пронаоѓа во песните на Цеца: Да се пронајдам? Не дај Боже да се пронајдам

Цеца, нејзината сестра Лидија и нивниот пријател Љубомир Тозев во изминатите епизоди од „Цеца шоу“ разговараа дали фолк дивата се плаши од повеќечасовната операција и како нејзиното семејство реагира на тоа.

– Не е тоа дух, ниту е табу тема. Корекциите се сосема ок, поддржувам сѐ што ги прави среќни жените и мажите – изјави Цеца во разговорот со Лидија и Љубомир. Таа нагласила дека не се плаши од операцијата.

– Во мој интерес е да дојдам кај професионален човек. Воопшто не се плашам. Нема простор никој да се плаши. Сосема е нормално да се грижиш за себе – објасни Цеца и додаде:

– На тоа треба да гледате само од позитивната страна, ништо не поврзувам со страв – вели фолк дивата.

На прашањето на Љубомир Тозев дали нејзините деца Анастасија и Вељко ја поддржуваат за корективната операција, Цеца јасно кажува кој е главен.

– Анастасија и Вељко не одлучуваат што ќе правам со себе, кој на кого е родител? Дали си луд? – изјави Цеца.

–Главно не сакав луѓето да пишуваат за мене секој ден, ако ме прашате. Поточно за раѓањето на Жељко, ништо не ми пречеше. Бев толку среќна што можев да шетам по улица и да зборувам за тоа колку сум среќна.

Мене ми пречеше и ми пречи кога се објавуваат невистинити информации, кога се градат приказни засновани на објави на Инстаграм или лажни објави на споменатата мрежа.

И ми пречи кога весник или портал свесно објавува лага, а следниот ден тие бараат изјава дека би го негирала сето тоа, и затоа тие имаат возбуда за сето тоа околу два дена.

Сето тоа може да се сведе на иста реченица – непрофесионалност. Се обидувам да имам добра соработка со седмата сила, но секако дека варира.

Сè зависи од тоа како кликнувате со уредникот и колку сте подготвени да дадете. Како и колку тие знаат да го ценат тоа.

Во петнаесеттата епизода од првата сезона на документарната серија „Цеца шоу“, ќе може да се види како поминува семејството Ражнатовиќ за празниците.

Фолк дивата, Цеца Ражнатовиќ годинава му приреди разни изненадувања на својот внук, Жељко Ражнатовиќ, па во духот на празниците дедо Мраз ја посети вилата на Цеца на Дедиње за да му донесе на Жељко разни подароци!

Жељко не го криел воодушевувањето на лицето кога го здогледал дедо Мраз и веднаш почнал да ги вади од чантата подароците кои Цеца му ги купила.

Таа во последните три и пол децении одржа голем број концерти, а овој пат и се случи нешто необично. Го заборави фустанот за концертот и како што би рекла се нашла во пек олот.

– Никогаш не ми се случило да го заборавам мојот костим за настап, а токму тоа ми се случи во Бања Лука, за среќа, успеавме да го решиме проблемот.

Ми се случи, на пример, да не ми стигнат куферите додека бев на патување, но никогаш не го заборавив мојот костим.

Тоа ми се случи еднаш во Шведска кога не ми стигнаа куферите, слетавме околу 21:00 часот, а јас требаше да настапам во 00:00 часот. Си реков, што да правам сега?

Носев само фармерки, кожна јакна и маица. Тогаш ми помогна мојот тогашен фризер Бучка, кој ми организираше сѐ. Најмногу би сакала да бидам „лежерна“ на настапи, таква какова што сум, но ова е таква професија што не може да биде така. Сега малку ме мачат штиклите – вели Цеца.

– Семејството ми е најголема поддршка во животот, никогаш не сум се трудел да мислам дека се разликувам од другите луѓе. Кога ќе се изгаснат рефлекторите, јас сум мајка, ќерка и сопруга како и сите други.

Кариерата ми помогна да запознам прекрасни луѓе, но генерално многу рано влегов во сите тие води на шоу-бизнисот и моите родители никогаш не ме оставија да ја напуштам земјата.

Да бидеш нормален, да имаш пристојно однесување и родителство, или го имаш, или немаш – му открила Цеца на водителот Љубомир Тозев.

Ќерката на Цеца, Анастасија не одмара, веднаш започна со работа, уште од првиот ден после Нова година, а на своето стори објави слика со маж, кој ја имаше прегрнато околу половината.

Всушност, тоа е нејзиниот фризер, кој е многу познат во Србија, Стеван Радивојевиќ, а тие заедно со Анастасија ќе гостуваат во емисијата „Ју Планет“.

По тој повод, се појави кратко видео кај Анастасија во кое Стеван ја праша:

-Моментално во која песна се пронаоѓаш од песните на мајка ти?

А Анастасија на ова одговори:

-Да се пронајдам? Не дај Боже да се пронајдам? Па, на неа сите песни ѝ се тра гични.

Не би сакала да се пронајдам во ниедна, рече Анастасија, а се гледа дека таа и мајка си се многу различни во однос на стилот на музика.

Previous articleЛила откри што се случило на бадниковото утро во нејзиниот роден град Гетеборг (ФОТО)
Next articleСе огласи Ѓоковиќ Ноле од Австралија – еве на кој начин честиташе Божик (ФОТО)