Home Live Лидија Вукиќевиќ има дом како од бајка- овие детали се нејзиното најголемо...

Лидија Вукиќевиќ има дом како од бајка- овие детали се нејзиното најголемо богатство (ФОТО)

Актерката Лидија Вукичевиќ, со една своја фотографија го привлече вниманието на јавноста. Овој пат, таа го покажа убавото тело во тесен комплет, а многумина се прашуваа како успеа да изгледа одлично.

„Жено, што јадеш и пиеш?“, „Како си толку витка?“ Беа само некои од коментарите под фотографијата на Лидија. Актерката еднаш ја откри тајната на нејзиниот добар изглед.

– Воопшто не одам во теретана, само кога на некој од моите пријатели ќе му треба реклама за бизнисот. Има нешто што правам повеќе од 15 години, а тоа се стомачни вежби. Правам стомачни и грбни и сето тоа трае вкупно пет минути.

Не можам да поднесам грчеви на лицето и телото, па затоа не ги правам вежбите долго. Кога и да ми дојде, во било кое време од денот, јас го правам сето тоа.

Не сум приврзаник на времето или луѓето – рече актерката и додаде дека се обидува да се храни здраво, но дека телото понекогаш треба да се почести со нешто што тој го бара, бара, без оглед на диетите и фит формите.

– Секогаш јадев здраво. Никогаш не сум јадела нешто со сила, она што не ми се допаѓа може да биде здраво колку сака, но нема да го земам.

Треба да го слушаме нашиот организам најмногу, бидејќи тој го бара она што ни недостасува. Се обидувам да јадам почесто, но помалку.

Јас не јадам место и слатки. Од слатките, само сакам да јадам раванија. Некои супи, чорби, во последно време многу се грижев за мојата исхрана.

Јадам работи без глутен, но никој официјално не ми рече да не јадам глутен. Јадам многу житни култури со суво грозје, брусница.

Мед со цимет, ѓумбир со мед, сè што може да се смести во медот, јас го правам и го јадам“, откри актерката.

Вукичевиќ е една од најубавите актерки во цела поранешна Југославија, и многумина ќе се сложат дека изгледа исто, а можеби и уште подобро од времето кога ја глумеше Виолета Попадиќ во „Бољи живот“.

Прославената југословенска актерка, која ја памети особено постарата генерација од почетокот на својата кариера, првпат се расплака за време на едно интервју.

Таа зборуваше за своите два сина, Андреј и Давид кои важат за големи заводници, а нејзините зборови наидоа на многубројни реакции кај жените.

Првото нешто што ги научив, тие веќе започнаа со некои девојки, и тоа ми беше многу важно – со девојка ако останеш една ноќ, без разлика дали ќе ја најдеш во диско, дали тука или таму, треба да ја однесеш дома и да и платиш такси.

Не можеш да ја оставиш после тоа. И таа е нечие дете. Јас секогаш ги учев да не бидат себични, оние мажи „Јас сум ова, тоа“. Не. Колку што сум јас родител, така е и родител на некој друг.

Јас ги почитувам моите деца, но ги почитувам и другите. Секоја мајка најмногу го сака своето дете, но не треба да биде болна и да ги сака само своите деца, и да не ги разбира другите деца“, рече таа.

„Сите мајки нека го слушнат ова“, „Браво Лидија тоа е вистинскиот став“, „Сите живееме во време за една ноќ, но тоа не значи дека не треба да биде шмекер и таа една ноќ“, се некои од коментарите.

Актерката Лидија Вукиќевиќ направи вистинска магија од својот семеен дом, особено кога е време за одмор. Лидија често на Инстаграм споделува фотографии од својата оаза на мирот, а сега на своите следбеници им покажа како спремила се во својот стан за Бадник и Божиќ.

Нејзината дневна соба зрачи со благосостојба и божиќен мир. Во централниот дел кај каминот има новогодишна елка, сушено овошје, свеќа и семејна фотографија со синовите во близина.

Таа го фотографираше и патријархот Павле со кандило, како и икони на светци кои ги закачи на ѕидот, а заедно со видеото од својот дом ја прикачи и песната „Весели се српски роде“ и ги воодушеви сите.

Инаку, Лидија Вукиќевиќ често добива комплименти за својот изглед, а многумина коментираат дека не се променила многу од времето кога го толкуваше ликот на Виолета во „Подобар живот“.

Previous articleТокму на овој голем празник, Игор ѝ ги кажа најважните зборови на својата Илина (ФОТО)
Next articleХристијан Мицкоски објави слика со мајка му и татко му, сопругата и децата (ФОТО)