Home Live Мајката на Хелена Роза замина кај ќерка си во Нов Зеланд, еве...

Мајката на Хелена Роза замина кај ќерка си во Нов Зеланд, еве колку Хелена личи на неа (ФОТО)

Подолго време, водителката Хелена Роза живее во Нов Зеланд со сопругот Игор, ќерката Кјара и синот Тијан. Хелена во едно интервју во Женски магазин зборуваше за нејзиниот живот во Нов Зеланд, поточно го градот Окленд.

-Воздухот е кристално чист, градот и улиците чисти до перфекција, и речиси и да не ти се верува како може некој милионски град да изгледа така чисто и уредно. Како голем гурман, ги сакам разните видови на кујни од сите делови на светот.

Луѓето се многу позитивни, насмеани, и ако погледнеш некого подолго од две секунди ти се насмевнува и те поздравува.

Ми се допаѓа и тоа што во клубовите нема лица помали од 18 години, а некаде дури и од 21 година и што има дрес код на облекување“, вели Хелена и додава дека од дома и фалат само блиските луѓе и ништо повеќе.

„Секогаш сум имала доста поинакви размислувања од поголемиот број на луѓе кои што живеат овде, затоа и најверојатно си заминав, бидејќи не можев да се пронајдам по толку време во едно општество како нашето.

За жал ,ништо не е сменето за овие две години, и поради тоа ми е многу жал, светла точка не гледам. Се е некако заспано. Толку многу зависно од политичките случувања што боли кога гледаш и слушаш“, додаде Хелена.

Во една од песните на пејачот Филип Пешевски, кој беше промовиран со видеозапис снимен во Саранда, соседна Албанија, глуми и ќерката на некогашната водителка Хелена Роза, Кјара Гоља.

Таа во видеото ја има улогата на девојка на младиот пејач, а со оглед на тоа што Саранда е летна дестинација, се појавува во бикини и изгледа одлично.

Многу е очигледно дека ќерката на Хелена Роза, Кјара Гоља ги наследила гените на својата мајка. Ако ја погледнете Хелена пкога била помлада, години, па и сега, ќе забележите дека „мајка природа“ не штедела кога подарувала убавина.

Кјара е доста активна на социјалните мрежи каде објавува фотографии од себе. Таа не ја пропушта приликата да ја покаже својата атрактивност на Инстаграм.

Инаку,  нејзиниот профил е преполн со фотографии на кои таа блеска со својата природна убавина и раскош.

Ова убава девојка е и вљубена, и нејзината профилна фотографија на Фесјбук го покажува убавиот дечко, кој се вика Стефан.

А дека се создадени еден за друг, кажува оваа слика на која и двајцата се многу среќни, но и коментарите под сликата.

Речиси сите велат дека Кјара и нејзиниот сакан се прекрасен пар, и сосема се во право.

Хелена објави слика од неа, а е во друштво на мајка и, Роза Катиновска која заминала кај неа во Нов Зеланд.

Инаку, познатата водителка своето уметничко име го има по мајка си- Хелена Роза. На оваа слика, се гледа колку ќерката личи на мајката и колку се среќни заедно.

Previous articleНаш познат доктор: Живот не трпи тендери – државата веднаш да реагира, да се спаси ова дете
Next articleЕмотивна приказна на Ивона Јо- раскажа се за својот татко: Ти благодарам за секоја грешка која дозволи да ја искусам