Home Live Соња исфрлена од филмот на Лукас – Нема место за бившите сопруги,...

Соња исфрлена од филмот на Лукас – Нема место за бившите сопруги, еве за што ќе биде целиот филм

Најголемата регионална ѕвезда Аца Лукас ја изненади својата публика со автобиографската книга „Ова сум јас“, која наиде на фантастични критики.

Со оглед на реакциите на публиката и интригантниот живот на популарниот пејач прикажан во книгата, во соработка со продуцентот Саша Мирковиќ и Хајп продукција, одлучено е да се снимаат филм и серијал што ќе се вика „Кафана на Балканот “ – како еден од безвременските хитови на Лукас.

Засега е познато дека режисер на овој проект ќе биде Сузана Пурковиќ, која оствари фантастична соработка со продуцентската куќа Hype работејќи на серијата „Авиони“, а фолклорот ќе го портретира еден од најталентираните актери на помладата генерација, Младен Совиљ.

Младен Совиљ
Подготовките се веќе на добар пат, а како што вели продуцентот на филмот и серијата „Кафана на Балканот“, Саша Мирковиќ, оваа серија и филмот ќе се снимаат во неколку градови на поранешна Југославија:

-„Кафана на Балканот“ ќе се снима во Белград, Сараево, Мостар, Будва, Скопје, Сплит и Бања Лука. Буквално во сите центри на поранешна Југославија, бидејќи кариерата и животот на Аца се поврзани и со Белград и со сите овие градови.

Горд сум што „Кафана на Балканот“ ќе биде Југославија во минијатура и што актерите ќе бидат од сите овие земји. Во моментов екипата ги означува сите локации каде што ќе снимаме.

Публиката може да очекува големи изненадувања и добар филм и серија – вели Мирковиќ, пишува неодамна Машки Магазин.

Филмот за Аца Лукас доаѓа наскоро, а секој ден нови познати имиња го потврдуваат своето учество. Сега е објавено дека во филмот покрај Младен Совиљ, кој го игра Аца, ќе учествуваат и Бранка Катиќ и Андрија Кузмановиќ.

Бранка Катиќ ќе ја игра улогата на една од жените кои одиграа клучна улога во животот на Аца. Повеќе од тоа не можам да откријам“, изјави за „Информер“ извор од продукцијата.

Андрија Кузмановиќ, познат по бројни серии, ќе глуми лош дечко од асфалтот, открива истиот извор. Менаџерот на Аца ќе го игра Игор Ѓорѓевиќ, кого публиката добро го познава од сериите „Тајкун“, „Клан“ и други.

Андрија е единствениот член од новиот тим кој на новинарите официјално го потврди своето учество и изјави дека со нетрпение го очекува проектот.

Филмот и серијата за животот на Аца Лукас „Кафана на Балканот“ интензивно се снимаат, а сега дојде до промена на сценариото.

Во продукцијата, чија премиера беше најавена за 3 ноември 2023 година, ќе ја нема Соња Вуксановиќ, последната сопруга на Аца, иако беше најавено.

Од сценариото не беше исфрлена само Соња, туку и другите сопруги на Лукас – Цеца и Наташа.

„Кога беше договорено да се снимаат филм и серија, во сценариото беа вклучени и кадри поврзани со љубовниот живот на Лукас.

За улогата на Соња беше избрана младата актерка Теодора Бјелица, но на крајот сето тоа пропадна.

Сценаристите одлучија дека фокусот ќе биде ставен на кариерата на Аца и други работи од неговиот приватен живот и дека нема да има љубов“, изјави за Курир, извор близок до продукцијата „Хајп“, која стои зад овој проект.

Има информации дека гледачите ќе видат каков однос имал Лукас со бившите сопруги, но само во продолжението на филмот и серијата.

Продуцентите планираат да го снимаат вториот дел од филмот во кој ќе се појават жените на фолкерот.

Актерот Младен Совиљ ќе ја толкува улогата на Аца Лукас, кој во филмот го нарекуваат Петар, додека неговите родители Вукосава и Вуксан ќе ги толкуваат Бранка Катиќ и Милутин Мима Караџиќ.

Улогата ја прифати и Андрија Кузмановиќ, кој ќе го толкува ликот на криминалец, а менаџерот на Лукас ќе го толкува неговиот колега Игор Ѓорѓевиќ.

Previous articleТурунџиева ја отвори душата и раскажа како луѓето ја доживуваат: Те сметаат за себична, чудна, им смета успехот, па затоа се трудат да те обезвреднат и игнорираат
Next articleНашата најубава пејачка со долги нозе стана баба на млади години -го откри името на бебето