Home Live Aнастасија на трибините залепена до татко му на Немања, Небојша – Можеби...

Aнастасија на трибините залепена до татко му на Немања, Небојша – Можеби со мајка му е скарана, но со идниот свекор си го има муабетот (ФОТО)

Веќе подолго време се шушка дека семејствата Ражнатовиќ и Гудељ не се во добри односи. Сепак, Анастасија и Немања решија да ги прекинат гласините.

Имено, пејачката ги помина новогодишните празници во домот на фудбалерот во Шпанија, а се чини дека за Бадник, Немања и Анастасија биле во куќата на Ражнатовиќ.

Имено, Немања на својот Инстаграм профил објави фотографија од храмот Свети Сава, а истото со своите следбеници го сподели и братот на Анастасија, Вељко.

Нема сомнеж дека Немања Гудељ ужива во домот на својата девојка, во чија куќа со радост се дочекуваат сите христијански празници.

А колку во домот Ражнатовиќ се почитуваат традицијата и обичаите покажуваат фотографиите од Инстаграм профилот на Вељко.

Малиот Жељко посебно се радува на празниците, уживајќи во сите обичаи поврзани со Бадник и Божиќ.

Мајката и сестрата на Немања Гудеља се свртеа против семејството Ражнатовиќ и ги избришаа Анастасија и Цеца од Инстаграм, како и сите нивни заеднички фотографии.

Причината за кавгата сѐ уште е непозната за медиумите, иако за тоа речиси секојдневно се шпекулира. Во меѓувреме ништо не се смени, ниту пак Светското првенство во Катар на кое присуствуваа трите не ги зближи повторно.

Женскиот дел од семејството Гудељ продолжи да се држи на дистанца од Ражнатовиќ.

Јавноста ја интересира како Ражнатовиќ се разбира со таткото на Немања. Она што е забележливо е дека родителите на Немања Гудеља имаат сосема спротивно мислење за наследничката на Цеца.

Таткото на Немања, поранешниот фудбалер, Небојша Гудељ не сака претерана јавно експонираност и не сака да учествува во семејните интриги.

Имено, тој ја следи Анастасија на Инстаграм, како и таа го следи него, со што јасно ѝ покажа што мисли и каков однос има со избраничката на неговиот син.

Очигледно е дека родителите на Немања Гудеља тајно војуваат за врската меѓу нивниот син и Анастасија, додека Небојша ја поддржува нивната љубов, Оливера на секој начин се обидува да го раздели нивниот сакан од Ражнатовиќ.

Она што е веројатно е дека немирот во семејството Гудељ стана секојдневие откако фудбалерот влезе во романса со младата пејачка.

Најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ неодамна ја коментираше кариерата на својата ќерка Анастасија, која моментално е една од најпопуларните пејачки на помладите генерации.

– Анастасија одлично пее народна музика, но е ориентирана кон поп. На Анастасија не ѝ е лесно. Има успешна мајка и нормално дека ќе ја споредува. Ѝ кажав дека ти си Анастасија Ражнатовиќ, не Цеца и треба да си го изградиш својот пат.

Не е гладна за кариера, ужива во тоа што го работи и го тера бавно. Има голема трема и ми создаде толкава тензија пред нејзиниот прв настап во Париз што цело време мислев на неа и покрај тоа што имав настап на Копаоник, изјавила Цеца.

Анастасија Ражнатовиќ моментално е во Шпанија со своето момче, фудбалерот на Севиља, Немања Гудељ. Пејачката на Инстаграм сподели фотографија на која го следи натпреварот со таткото на нејзиниот сакан Немања, Небојша, исто така поранешен фудбалер.

Судејќи по фотографиите, раздорот помеѓу женскиот дел од семејството Гудељ и Анастасија не го нарушува нејзиниот однос со Немања, но ниту со мажите од семејството Гудељ.

Да потсетиме, како што претходно кажа еден извор, пејачката сакала нејзиното момче да ја реши ситуацијата, на што тој и рекол дека не може да влијае на најблиските.

Од друга страна, на мајка си и на сестрата Вања, кои исто така и го свртеле грбот на Анастасија, им рекол дека не го интересира нивното непријателство кон неговата девојка со која планира да продолжи да биде во врска.

Се шпекулираше дека избиле работите меѓу Оливера и Вања од една и Анастасија од друга страна, откако мајката и сестрата на Гудељ ја избришале неговата девојка од Инстаграм.

Изворите тврдат дека до кавгата дошло затоа што Оливера сакала премногу да се меша во животот на нејзиниот син, а нејзината ќерка ја поддржувала во тоа, додека другиот син Драги останал неутрален.

Тој не сака да се меша во овој конфликт, сепак ја следи Анастасија на Инстаграм и одржува контакт со неа.

Судејќи по новите објави, и таткото на Немања сака да остане неутрален во овој конфликт, па на стадион ѝ прави друштво на својата идна снаа.

Previous articleМаринко ќе беше многу среќен да го дочекаше четвртото внуче, а на пат е и петтото – се породи Сара (ФОТО)
Next articleМесто на моите први чекори, многу изедени сморгоси, безгрижни денови… – Лила го покажа скромниот стан во кој се родила (ФОТО)