Home Live Прија и Анастасија ептен другарки, избегаа од дома за заедно да уживаат...

Прија и Анастасија ептен другарки, избегаа од дома за заедно да уживаат на ова супер место

Младата пејачка Александра Пријовиќ важи за една од најстилизираните дами од регионалната јавна сцена.

Таа реши на својата публика да и подари два нови сингла по кои ќе следат видеа за кои, според медиумите, издвоила дури 70.000 евра.

– Прија заработи само илјадници евра од авторските права на Јутјуб, па затоа не и е проблем да инвестира толку многу во нови песни.

Таа сака да направи нешто ново, што не е видено порано – започна тој. Видеото ќе се снима на локации како што се Малдивите. Чини приближно 70 000 евра.

Се покажа дека Прија и Филип веќе имаат летувано во еден од тие хотели, па таа веднаш се согласи. Кон крајот на април, таа треба да патува со својот тим, а песните треба да бидат готови до јуни – заклучи изворот за „Ало“.

Александра Пријовиќ никогаш немала проблем да зборува за своите естетски зафати. Популарната пејачка истакна дека е приврзаник на корекција и разубавување, но само доколку е во границите на нормалноста и пристојноста.

Правев некои естетски корекции. Јас сум приврзаник на тоа, но во умерени количини. Направив навистина минимални корекции и го поправив тоа што не ми се допаѓа, чисто за да се чувствувам подобро – рече Пријовиќ во една популарна ТВ-емисија и го коментираше затегнувањето на лицето.

– Секоја жена става ботокс кога ќе наполни 40 години. Сè уште не сум размислувала за тоа. Би сакала да издржам што е можно подолго без тоа.

Полека, немам ни 30 години. Сè уште нема да размислувам за тоа – истакна Пријовиќ. Да потсетиме, пејачката пред неколку години призна какви интервенции направила.

– Го сменив тоа што го сакав. Ги сменив градите, малку ги зголемив, повеќе немам желба да правам такво нешто.

Ги поправив усните минимално, не претерав со ништо. Минатата година имав опе рација на носот, пред се поради девојација, не можев да дишам, а исто така и поради работата – изјави еднаш Прија за српските медиуми.

Александра Пријовиќ минатата зима настапи на Златибор и по тој повод откри колку многу ѝ недостигала работата, како и кој се грижи за нејзиниот син Александар.

– Се чувствувам феноменално. Навистина се радував на овој настап, обожавам да пеам на Златибор, тука има одлична публика. Ова многу ми недостигаше, некако кога треба да настапам.

Чувствувам малку адреналин, веројатно затоа што не сум настапувала долго време, ќе биде тешко да ме извадат од сцената. Жал ми е кога ќе ми кажат дека морам да запрам, бидејќи времето е ограничено додека пеам, сигурно нема да ми биде тешко да работам – вели Александра.

– Мојот син не е тука, тој остана со татко ми и неговата сопруга, бидејќи утре ќе се вратиме, имаме многу обврски.

Планиравме да се собереме сите заедно, но не можевме да се вклопиме – рече пејачката во шоуто „Премиера, викенд специјал“.

Но, Прија е ептен другарка со Анастасија Ражњатовиќ, па заедно беа да уживаат во ова супер место, во спа центар.

И двете избегаа од дома, од секојдневието па си дозволија едно уживање и релаксација и од таму сигурно излегле како нови.

Previous articleСреде зима облече летни чизми, мини фустан и деколте и настапи надвор вака облечена- еве зошто Елена Ристеска е уникат (ФОТО)
Next articleВо црвени бикини, на плажа на Флорида, Анета Наковска си го живее животот (ФОТО)