Home Live Ѓорѓе Давид искрено раскажа за неговата релација и поврзаност со Вера Мештеровиќ

Ѓорѓе Давид искрено раскажа за неговата релација и поврзаност со Вера Мештеровиќ

Членот на жирито на шоуто „Гранд“ Ѓорге Давид, рече дека поради природата на неговата работа многу патувал а тоа значело и контакти со многу луѓе. Тој често доаѓал и во Македонија и се фотографирал и разговарал со многу луѓе.

Направив преку 2.000 километри низ Македонија и низ цела јужна Србија, апсолутно сигурен дека возејќи се во својот автомобил и контактирајќи ги луѓето на начин на кој ги контактирав мислев дека сум заштитен – во смисол не влегувам во толпа.

А, потоа го вратив филмот и сфатив дека тие денови бев во контакт со најмалку 500 луѓе.

Како некој кој е свесен за природата на својата работа, кој и да ми пријдеше во Македонија се фотографирав кажа Давид во 2020 година кога беше заразен со ко рона вирусот.

„Крајот на годината ми ја разубави цела година. Баш со Томи (гитаристот и продуцент на бендот) разговарав.

И двајцата дојдовме до истиот заклучок, не само кога е бендот во прашање, туку и приватно, и на него и на мене“, кажал во новото интервју за Женски магазин Ѓорѓе Давид.

-Нека не се повтори таа година, беше многу тешка и деловно и на секој друг начин. Едвај чекав да заврши и да почнеме на еден прекрасен начин во новата година.

Мислам дека 2023 година ќе биде наша, особено спотот што го објавивме од овој албум, во прашање е песната на ЕКВ, автор Милан Младеновиќ.

„Пар година за нас“ е еден вид на опомена и спот кој со многу љубов, достоинство и почит е направен во однос на тој голем автор и на тој бенд.

Наскоро ќе објавиме уште еден спот во вид на LIVE настап, што ќе биде понатамошна објава на она што се вика да сме тука живи и здрави.

А, некаде во март, април месец, планираме да објавиме и спот за песната „Слободан и свој“, обработката од Оливер Мандиќ, каде една Македонка ќе биде главна улога во тој спот, а вие бидете трпеливи за да видите кој.

Потоа, тој ги споменал своите ќерки и кажал како си поминал за новогодишната ноќ:

-Работевме преку ден на 31-ви и работевме преку ден на 1-ви, што за мене беше едно ново искуство. Тоа е нешто што за мене лично беше фантастично, бидејќи вечерта бев со мојата Ана и мојата Сташа.

Ќерките се благослов. Тоа е нешто што ме погоди на вистински начин, онака како што само можев да сонувам.“

Потоа, тој споменал една наша убава водителка, а тоа е Вера Мештеровиќ, и ги раскажал своите релации со неа.

– Мене искрено ми е жал што повеќе не се емитува на Канал 5, затоа што со Ведрана, особено со Вера Мештеровиќ имам сериозна дружба.

Со Вера дури имам и сериозни деловни приказни.

Вера Мештеровиќ е некој кој е задолжен за мене во Македонија по секое прашање. Пресериозна, преубава, преталентирана, превоспитана, преелоквентна и преобразована женска личност, јас мислам дека таа е заштитен знак на Македонија во секоја смисла на зборот.

Поради тоа ми е прекриво што Канал 5 повеќе нема да го пренесува шоуто, но секако мојата поврзаност со Канал 5 поради овие две жени, особено поради Вера е огромна, така што јас и понатаму ќе останам верен на својот Канал 5“, кажал Ѓорѓе Давид.

Previous articleТој е многу важен за Елена Ристеска и од срце го сака- ЧОВЕК каков што не се раѓа секој ден!
Next articleНоне плете интриги како да му остави бакшиш на келнерот, за неа парите не се ништо, еве што му даде (ФОТО)