Home Live Сања од „Ураганките“ лапнала 500 евра за две минути- еве зошто ја...

Сања од „Ураганките“ лапнала 500 евра за две минути- еве зошто ја викаат кралица на ромските веселби

Еден од нашите најпознати композитори Дарко Димитров е оној низ чија музичка работилница поминале многу ѕвзди, и домашни и балкански. Талентот на Димитров е наследен, тој е син на легендата Славе Диитров, а брат му Оливер е исто така одличен музичар.

Димитров во една прилика, во интервју за Бекстејџ прозборе како е тоа да се работи со толку големи ѕвезди.

Во неговото студио биле: Дино Мерлин, Емина Јаховиќ, Наташа Беквалац, Анастасија Ражњатовиќ, Александра Радовиќ, Јелена Розга, Јелена Томашевиќ, Сергеј Ќетковиќ, Ана Николиќ, Елена Ристеска, Туна Седји, Тамара Тодевска и многу други.

„Кај мене ѕвезди нема, јас велам кога ќе дојдете кај мене јас сум ѕвездата. Не поради тоа што јас сакам да бидам ѕвезда туку поради тоа што мора да се спуштиме на ниво каде што сме никој и ништо за да може да дадеме максимум.

Сите тие луѓе се преталентирани. Кога ги гледаме вака си мислиме дека некој им помогнал, но не е така. Мора да носиш нешто во себе, да го градиш со години, да знаеш да даваш за да ти дадат.

Со нив имам слична енергија, ја примам нивната енергија, емоција, какви проблеми имаат во моментот“ вели Димитров.

Како што е познато, Дарко беше дел од композиторите на песната Loco Loco, со која згодните србинки, Ураганките Hurricane настапија на Евровизија, на втората полуфинална вечер во Ротердам во 2021 година.

Aвтори на музиката и аранжманот на Локо, Локо се нашиот Дарко Димитров и Немања Антониќ.

Настапот на Ураганките во тоа време беше најкоментиран и на социјалните мрежи. Позитивни коментари пристигнуваа и од останатите земји на поранешна Југославија.

Тој на Инста стори објави видео во кое се гледа колку трите убавици се радуваат, пеејќи ја песната Loco Loco. Блазеси му на Димитов во вакво убаво друштво, во кое се гледа дека ужива.

Редакцијата на Курир дојде во посед на фотографии од венчавката на родителите на Ксенија Кнежевиќ, Ненад Кнежевиќ-Кнез, познатиот пејач од Црна гора и неговата поранешна сопруга Нина.

Венчавката се одржа во ноември 1995 година во Белград. Во тоа време, мајката на Ксенија беше бремена во осимито месец со Нина. Нина важеше за една од најубавите жени во тоа време, многумина ја сметаа за најфатална Белграѓанка, но избегнуваше да се појавува во јавноста.

Инаку, Ураганките сега се распаднаа,а дел од ова трио беа Сања Вучиќ, Ксенија Кнежевиќ и Ивана Николиќ и сега сите треи убави девојки тргнаа по својот пат.

Сања Вучиќ во едно скорешно интервју зборуваше многу искрено на доста теми, а потоа се осврна и на Евровизија. Сања признава дека се уште се навикнува да настапува сама, без Ксенија Кнежевиќ и Ивана Николиќ со кои до неодамна беше во групата Ураганки.

– Потешко ми е кога настапувам сама. Често се слушаме, но ретко се гледаме. Обврските не ни дозволуваат да се дружиме како порано. Имам многу настапи, пеев и за новогодишната ноќ, снимив дует – некако тажно вели Сања.

Таа откри и дали планира да се натпреварува на Евровизија: „Мислам дека навистина е доволно“ – заклучила таа.

Освен што добро заработува, Сања вели дека секогаш убаво се забавува на тезгите. Пејачката ја доби ласкавата титула кралица на ромските веселби!

На социјалните мрежи стана хит видео на кое се гледа како поранешната членка на групата Ураганки добива бакшиш од вртоглави 500 евра на шанк за само две минути и тоа за песната „Чаје шукарије“.

Се разбира, ми се допаѓа да ме викаат така. Навистина ми е драго кога некој сака да го направам среќен. И додека бев во групата правевме такви прослави.

Зошто некој поради тоа би ме погледнал со потсмев – се прашува атрактивната „ураганка“, а на прашањето дали е задоволна од бакшишот на ромските прослави, таа со насмевка одговара:

– Кога станува збор за бакшиш, тоа функционира малку поинаку, не би сакала да објаснувам“, рекла Сања.

Previous articleЈована од „Сител“ даде искрен одговор на прашањето: кој е љубовта на вашиот живот?
Next articleКонечно среќа во семејството на Шабан Шаулиќ, Гордана објасни зошто да е жив тој би бил најсреќен