Home Live Сани топи калории со Никола во Швајцарија- еве во која романтика ужива...

Сани топи калории со Никола во Швајцарија- еве во која романтика ужива нашата пејачка (ФОТО)

Фолкерката Сања Сани Гроздановска пред две години беше актуелна кога ја врзуваа со Аца Лукас, а таа в Бекстејџ, За шушкањата за наводната аф еpа со Аца Лукас, еве што кажа.

– Аца Лукас беше воодушевен од моето пеење, не му се верувало дека гледа за првпат во Македонија некој да е комплетен пејач, не сум го освоила на љубовен план како што се пишуваше, разговаравме за песни и за музика“, раскажа тогаш Сани.

-Од малечка знаев дека ќе бидам пејачка, отсекогаш пеев со парфеми кои ки служеа како микрофон. Напроно е кога настапувам цела недела, напорно е, ама уживам во својата работа и не се жалам“, рече тогаш Сани.

– Имало многу непријатни ситуации за време на моите настапи, но знам како да се справам со нив бидејќи не сум од вчера во овој бизнис, туку веќе десет години сум, и многу добро знам што да направам.

Знаат да кажат ајде да излеземе, па коллу шари бараш за една вечер, меѓутоа тоа е се љачко однесување. Моментално немам ништо корегирано на себе, се е природно“, рече Сани во истото интервју.

На Сани секоја вечер ѝ е турбо до раните утрински часови за што секако е потребна многу енергија.

Сани е инаку мајка на две ќерки а во Слободен печат зборуваше за тоа како го запознала нејзиниот поранешен сопруг, Мартин. „Мојот сопруг е идеална комбинација за предизвик.

Него го запознав на една добра свирка… хаххаа на мојот настап во една скопска кафеана“, рече Сани досека беше во брак со Мартин.

Атрактивната фолкерка Сани веќе не го носи презимето Гроздановска, иако продолжи така да се презива и откако се раздели од вториот сопруг, Мартин.

Имено, не така долго по вториот брачен бродолом.

Згодната кумановка влезе во нова сериозна врска која кон почетокот на минатата есен резултираше со запросување. Тогаш таа на својот профил на „Инстаграм“ сподели фотографија со веренички прстен, на левата рака и напиша дека по трет пат кажала „ДА”…

Љубопитната јавност веднаш тргна да се интересира и истражува во кого тоа толку брзо Сани одново се заљубила, па созбнанијата открија дека се работи на гастрбајтер со српско потекло по име Никола.

Тој живее и работи во Швајцарија, поточно е менаџер на генерален менаџер на еден термохотел со спа, лоцирани на швајцарските Алпи, пишува „Убавина и здравје“.

Радосната вест најпрвин сами ја објавија на социјалните мрежи каде се гледа дека пејачката сега го земала презимето на новиот сопруг, па Сани сега се презива Урдаревиќ.

Сани, откако тајно се омажи за својот Никола, ужива во хотелот во кој работи тој и сега топи калории со него.

Објави стори од теретана како бежба, а објави и во каков рај се наоѓа, снегот на сликата навистина изгледа прекрасно.

Previous articleИрена Спасовска искрено раскажа за љубовта: Го пуштам, и нека си го најде некој друг (ВИДЕО)
Next articleСе огласи МНТ со остра реакција во врска со упокоената Катерина Крстева (Мара Попара)