Home Live Барбара Бобак го нараче Дарко Лазиќ ѓубре и откри како е сега,...

Барбара Бобак го нараче Дарко Лазиќ ѓубре и откри како е сега, откако тој чека дете со друга

Познато е дека српскиот пејач Дарко Лазиќ, пред да се сврши со Катарина со која очекува дете, имаше бурна врска со Барбара Бобак, која е исто така пејачка.

Српските медиуми во една прилика објавија дека Дарко Лазиќ се скарал со својата тогашна девојка Барбара Бобак на прославата на полнолетството на ќерката на неговиот колега и дека тие создале хаос. Како што беше напишано, тие се навредувале, а Барбара наводно прва го нап адн-а ла Дарко.

– Тоа беше стp-ашно! Ваквото непримерно однесување на двајца млади луѓе е за осуда. Викаа еден по друг, се расправаа, туркаа, удираа.

Таа беше двојно полоша со него. Каква непријатна ситуација. Видов дека таа го шлапа по лицето, луѓето ги разделија.

Се уште се зборува за тоа отколку за забавата “, посочува еден од гостите на прославата. Според него, Лазиќ и Барбара продолжиле да се у-ди раат и кога влегле во автомобилот.

“Не можам ни да ви опишам како се те п-аа во автомобилот. Едноставно не знаат како да се однесуваат. Љубовта пу ка овде, а всушност тие се како рогови во торба”, завршува соговорникот. Инаку, ова не е првпат тие двајца да направат ска ндал.

Несоодветното однесување беше снимено од камерите „Папарацо лов“. Фолкерот беше фатен безброј пати како ги прекршува сообраќајните прописи, и покрај фактот дека едвај ја пре -живеа несре ќата во 2018 година, што исто така самиот ја предизвика.

Потоа, тој и неговата девојка беа гости кај Огњен Амиџиќ и пиеја ракија и наздравија со други гости за време на паузите на шоуто.

После тоа, се качија во автомобилот и се упатија кон Нови Сад. Како што забележаа камерите, автомобилот прво го управуваше Барбара, а во еден момент зад воланот седна Лазиќ, кој се уште немаше возачка дозвола во 2021 година.

-Ваквото непримерно однесување на двајца млади луѓе е за оc уда. Се викаа едни со други, се распра ваа, тур каа, удираа. Каква непријатна ситуација. Видов дека таа го у дира по лицето, луѓето ги разделија.

Тоа беше пред две недели, но се уште се зборува повеќе отколку за забавата “, посочи еден од гостите од прославата и додаде дека тие наводно„ се п рет епале во автомобилот “.

Во оваа прилика, прозборе Дарко Лазиќ, тврдејќи дека не се тепал со девојката, туку дека некому му пречела нивната среќа.

“Господе спаси ме повеќе! Секако дека не се каp авме. Што би правеле? Лага е, секој очигледно може да каже што сака, не разбирам дали толку болат и дека им пречи нечија среќа. Тие очигледно сакаат да ме разделат од Барбара “, рече Дарко.

Барбара Бобак се навраќаше на претходната година и се изненади со она што го кажа, вклучувајќи го и нејзиното поранешно момче/свршеник Дарко Лазиќ.

Барбара Бобак, која стана актуелна во јавноста поради врската со Дарко Лазиќ, која заврши неславно, не сака да зборува за својата поранешна љубов, а осврнувајќи се на минатата година, уште еднаш алудираше на пејачот во негативен контекст.

Како што рече, освен што 2022 година ѝ донесе успех во деловна смисла, таа и ја избрка целата кал од животот.

„Претходната година ми го одзеде целото ѓубре и нечистотија од мојот живот, сите ситни души, лажни пријатели и лоши луѓе“, грубо рекла Барбара и открила дали е подготвена по драматичниот период и бурна врска и раскинување со Дарко Лазиќ за нова љубов.

„Секогаш сум подготвена за љубов, а ако ме прашате каков маж ме привлекува, мојот одговор е – харизматичен, интелигентен, амбициозен, корпулентен и успешен“, одговори пејачката која неодамна призна дека барала професионална психолошка помош поради премногу обврски, но и раскинување.

“Побарав стручна помош пред раскинувањето, ако сакате да бидеме искрени (се смее). Поради сето тоа, мојот живот одеднаш се промени од корен.

Јас сум некој кој водел многу ‘оптимален’ живот, и кога нешто вака ти се случува, таков бум, кога се целосно ќе се сврти против тебе, за да се снајдеш со сето тоа и да не се изгубиш, мораш. Мислам, не треба, но јас морав, призна Барбара во емисијата „Амиџи шоу“.

Previous articleКруме Спасовски живее втор живот, по тешката операција повторно застана на нозе (ФОТО)
Next articleПејачката Јулија, по загубата на ќерката пак застана на нозе- ова е нејзината светла точка во мракот