Home Live Сестрата на нашата најубава водителка од Сител упати посебни зборови за нивните...

Сестрата на нашата најубава водителка од Сител упати посебни зборови за нивните родители, а мајка им е иста како Јована, кога била млада (ФОТО)

Јована од Сител во интервју за „vipheart.mk“ одговори на неколку прашања, меѓукои, во која прилика лаже:

„Срам ми е да лажам, стојам зад своите постапки, но кога сакам да заштитам некого… дојди да ти шепнам – сокривам информации“, рече Јована и на тема каење и љубов додаде:

Се каам кога некому ќе дадам втора шанса иако знам дека ќе ја прокоцка, а кога нешто знаеш, обично така бива. Мојот живот за моја голема среќа е исполнет со многу љубов, а и се уште трае…“

На прашањето, која е нејзината најголема екстраваганција, Јована во истото интервју одговори: Се надевам дека еден ден тоа ќе биде симпатична модерна јахта, да одам во уште подлабоко, засега – љубовта“.

Нејзината елеганција, т.е. отменоста или префинетоста е сеприсутна. Во комбинација на убавината, и надворешната и внатрешната, не само што е неодолива туку и делува позитивно, кога ја гледаме на телевизискиот екран, во раните утрински часови, но и приватно, кога ја среќаваме на улица, во ресторан, каде било.

Несомнено буди поинакво чувство – на пријатност, во сивилото на филистерскиот живот. И добро расположение. Јована Стојменовиќ долго време живее со партнерот, а силната љубов, страста е присутна секаде, вклучително и во работата, нејзината професија.

Кога се работи за пријателските и, воопшто, за меѓучовечките односи, не сака изненадувања, но затоа, пак, ужива во ситните нешта, во друштво на духовити луѓе бидејќи не може да го замисли денот без хумор, макар и мала доза смеење“, објави неодамна Машки Магазин.

Јована вели дека иако на многу од нејзините колеги не им е непријатно да зборуваат за својот љубовен живот, на неа ѝ е непријатно и затоа сака да го сочува далеку од очите на јавноста.

– Мене, а верувам и на повеќето жени, еднакво како и кај господата, првиот поглед ми го привлекува физичкиот изглед.

Е сега, стандардите за убавина, иако се општествено диктирани, најчесто од мнозинството, сепак се и индивидуално дефинирани од сопствените погледи и сфаќања, но и некоја биохемија во секого од нас.

Тој прв поглед е најчесто оддалеку и за да има и втор прекупотребно е да „кликнете“ со личноста, не само со ликот. Во таа смисла и физичките и умствените аспекти, но и „машкото срце“ што го спомена во првото прашање. Да бидам поконкретна, талентот е нешто што многу ме восхитува, па и привлекува генерално кај луѓето.

Кога некого доживувате како мистерија, најдобро е да го прашате – што сакаш? Ако ви е навистина важно, внимавајте како ќе го поставите ова прашање.

Во интонативна смисла, односно да не звучи дека ТАА ви здодеала или ви се смачила потрагата по одговорот на тоа едноставно прашање.

За да не дојде до таква ситуација, неопходно е да прашате навреме, не откако ќе се измачите со обиди да задоволите некого, кој постојано делува незадоволно.

Проблемот помеѓу нас (мажите и жените) е што не го делиме афинитетот и потребата од вербална комуникација со која убаво би се разбрале околу сѐ.

-Предизвиците се случуваат со причина и добрата работа од нив е што можат да го извлечат најдоброто од вас.

Предизвиците настапуваат нагло и привидно сакаат да не сомелат, но мислам дека клучот е да не пружаме отпор на нивната сила туку наместо бор ба со околностите и притисоците да влеземе во некаков танц во ритамот кој го диктира предизвикот“.

Јована на Фејсбук се пофали со убавиот викенд што го имала на море, а на сликите со неа и е нејзината сетсра.

Таа во бикини излгеда совршено и до сликите напиша: Преубав викенд! Слики да се сеќаваме!

Јована и нејзината сестра Бојана се многу блиски и често заедно се дружат по одмори. Бојана на својот профил постојано ја објавува сестра си и ја бодри во сѐ.

Бојана има објавено слика од нивните родители кога биле млади, а во описот напишала:

„Моите родители и понатаму ми даваат непоколеблива поддршка за сѐ што правам. Тоа е голем дар, темелот на мојот дух… Затоа отсекогаш биле и сѐ уште се моите јунаци,“ напиша Бојана, а по сликата може да се види дека Јована многу личи на мајка ѝ.

Previous articleМногу често останувале гладни: „Ќе се напиеме само вода и ќе си легнеме“ – тажната сторија за Цене од Прилеп ја сними екипата на „Срце на дланка“ (ВИДЕО)
Next articleСтојне никогаш позгодна, се раслече и ги покажа слабите нозе, па рече наскоро повеќе информации за нашинците од Германија (ФОТО)