Home Live Стојне никогаш позгодна, се раслече и ги покажа слабите нозе, па рече...

Стојне никогаш позгодна, се раслече и ги покажа слабите нозе, па рече наскоро повеќе информации за нашинците од Германија (ФОТО)

Започнав да пеам на 15 години. За мене како млада личност на мои 15 години, но сум имала голема поддршка од моето семејство, и затоа ми било лесно, како подмачкано.

Без проблем ме пуштиле да пеам, не се противеле, бидејќи виделе дека имам талент“, рече Стојне.

– Сѐ уште не сум го дала својот максимим, затоа што сум многу срамежлива, јас сум девица во хороскоп“, додаде Стојне.

Младата фолкерка која кариерата ја започна пред неколку години во моментов е една од најбараните и најпопуларни пејачки на домашен терен, но и пошироко.

Вели дека е пресреќна поради тоа, но истовремено и е многу жал што нејзиниот покоен татко не може да ги види успесите кои ги постигнала.

Сигурно мојата среќа би била поголема доколку човекот кој е заслужен за досегашниот мој успех може да ја види радоста во моите очи – мојот татко.

Болката и празнината се големи и не можат да се опишат, но јас ќе продолжам понатаму зашто тоа е мојот, а беше и негов сон”, рече Стојне.

Симпатичната струмичанка признава дека нема идоли меѓу домашните повозрасни колеги, но дека исклучително ги цени сечиј напор и труд.

Вели, дека и понатаму ќе ја има и на тезгите, иако сака да се обиде и на домашните фестивали.

За мене се подеднакво значајни и фестивалите и тезгите, затоа што тезгите и покрај тоа што ми се финансиска поткрепа се и место каде што можам да ги истакнам своите вокални квалитети (задоволство ми е да пеам во живо).

Oд друга страна, фестивалите се место за промоција, а и следење на работата на другите колеги, па секако ќе следуваат и настапи на некои од реномираните фестивали кај нас, откри пејачката.

Стојне ја поврзуваа со нашиот познат музичар, Бобан Мојовски- Мојсо, тоест се зборуваше дека оваа наша пејачка е во љубовна врска со својот колега.

За естрадниот магазин Бекстејџ, во една прилика, таа ја раскажа целата приказна и детално објасни како се поврзани.

– Многу од пејачките ги поврзуваат со менаџерите, со продуцентите, со нивните колеги, н не мора секогаш тоа да е така. Но, што е тука е , ние сме јавни личности, мораме да се носиме со нашата професија, на тоа сме се одлучиле, тоа го сакаме да го работиме…

Некогаш дури и не ни е пријатно да слушнеме такви работи, поготово кога тоа е невистина нели“, рече Стојне за Мојсо и додаде:

Ние првенствено сме правно споени, јас сум екслузивец во продукцијата на мојот колега, во Мојсовски продукција.

Потоа сме поврзани и морално. Многу ја почитувам и во оваа прилика ќе ја поздравам и неговата прекрасна сопруга Билјана.

Имаме прекрасен однос, многу поддршка добивам од нејзе, секако и од целата негова фамилија, фамилијата на Бобан.

Сопругата на Бобан нè познава нас двајца, знае ние како функционираме, исто и моите знаат како функционираме и дека сме многу блиски.

Јас можам буквално да кажам дека Бобан и неговата сопруга се мојата втора фамилија“, кажа Стојне, со што ги демантираше таквите гласини.

Стојне неодамна објави емотивно стори на Инстаграм, во кое ги споменува своите браќа, Петре Николов и Александар Николов.

Таа во повеќе наврати има кажано дека тие ѝ биле се кога останале без таткото и се грижеле за неа.

И браќата на Стојне се исто така моги поврзани со сестра си, а Петре го споделил сторито на Стојне кое вели:

Братот е личност која кога ти треба, некој кој те крева кога паѓаш, личност која останува до тебе која никој друг не го прави то. Братот е секогаш пријател“.

Стојне го објави репертоарот за февруари во Америка, а на 4ти таа ќе настапува во Њу Џерси. Но, сепак пејачката е букирана и за средина на февруари каде планира да настапи во Германија.

Се гледа дека Стојне сегде ја бараат и ептен ѝ е турбо со настапи, но во последно време таа сѐ повеќе изненадува со провокативните фустанчиња кои многу добро ѝ стојат.

Стојне објави слика на стори сликана покрај ѕид во тесен, црн фустан и високи потпетици, а на фотографијата се гледаше дека Стојне е многу згодна, па затоа многумина кажуваат дека таа ги има најдобрите нозе на естрадата.

На сликата Стојне напиша: 11.02.23, Германија, повеќе информации наскоро, што значи дека ќе ги израдува и нашинците од таму.

Previous articleСестрата на нашата најубава водителка од Сител упати посебни зборови за нивните родители, а мајка им е иста како Јована, кога била млада (ФОТО)
Next articleМилена од Канал 5: Ми велат дека и на 36 години си газам (ФОТО)