Home Live Е во вакво издание, ќерката на Мишо Ковач досега не сме ја...

Е во вакво издание, ќерката на Мишо Ковач досега не сме ја виделе, ова парче тешко дека може и сукња да се нарече (ФОТО)

Еден од најпознатите пејачи во поранешна Југославија, легендата Мишо Ковач има богата кариера, но и семејна случка која засекогаш му го одбележа животниот тек.

По стапките на Мишо тргна неговата ќерка Ивана, која е успешна пејачка во Хрватска. Ивана, Мишо и нејзината мајка Анита го загубија синот Еди во 1992 година.

Како 16-годишник, Еди се пријави во специјална единица на хрватските Шкорпиони.

Во пролетта истата година, тој си замина од овој свет под чудни околности, од про -стр ел во глава. Анита верува дека тој бил дел од политичка игра.

Тешки-те моменти ги обележуваат животите на многу луѓе, а ќерката на Мишо Ковач, Ивана помина низ слични околности.

Таа почувствува што значи животот како зависник, но таа сепак излезе од тоа.

Ивана започна да ја конзумира, кон крајот на 90-тите. Тоа беше период кога Мишо, скршен од тагата за синот, се обиде да си го одземе животот.

Деп ре -сивен од загубата на неговиот син, Мишо се борел со години, а тој се обидел да си пресуди во 1999 година.

Сепак, семејството брзо го пронајде и спасија. Тој момент ѝ беше тежок на Ивана, затоа што неколку години претходно го загуби и сопствениот брат.

Утехата ја најде во најголемиот по-рок на денешницата, а прва што забележа дека нешто не е во ред е нејзината мајка Анита. Бидејќи не сакаа да го загубат и ова свое дете, Мишо и Анита се потрудија да ја извлечат. Две години беше во комуна каде се лекуваше.

– Се извлеков од тоа, но не беше воопшто лесно. Јас би рекла дека всушност ст равот од враќање во комуната беше круцијален – рече Ивана.

Taa подоцна се испроба како пејачка на групата „Магазин“, па потоа започна соло кариера.

Ивана сега е среќна мајка. Пред шест години, на Ивана и на нејзиниот свршеник, Елвир Хасанхоџиќ им се роди ќерката Елена.

Ивана Ковач не крие колкава радост внесе малото девојче во нејзиниот живот и на нејзииот партнер Елвир Хасанхоџиќ, седум години помлад од неа, инженер по радиологија, со кој долги 15 години е во среќна љубовна врска.

Денес оваа 45-годишна убава жена живее во Загреб и вели дека не размислува за брак бидејќи потписот не ѝ е најважен.

Мишо во една прилика раскажа за својата внука. „Детето е прекрасно. Кога ја видов прв пат се разнежив. Ивана совршено се грижи за неа.

Сега, откако ја роди Елена, кога ќе ми се јави, прво ја прашувам ќерка ми како ми е внуката, а потоа прашувам за неа“, изјави Мишо Ковач.

Денес, Мишо е во брак со сопругата Лидија и живее во Загреб, а неговата поранешна сопруга Анита се врати во Далмација.

Ивана Ковач, на свокот Фејсбук профил, објави слики од неа во ептен интересно и необично издание- морате да признаете. Ова парче ткаенина кое го носи на себе со мрежестите чорапи, едвај може сукња да се нарече.

Како и да е, младата Ковач е доста згодна во оваа креација и секако важи за една од најубавите хрватски пејачки од поново време, а нејзиниот татко се гордее со неа.

Previous articleВо ептен фраерско издание, Ирена Спировска гордо го прошета својот Душко, а еве зошто се вљубила во него (ФОТО)
Next articleНашиот познат фудбалеp, омилен кај жените cи ја ќари оваа наша згодна водителка- школски пример за љубов (ФОТО)