Home Live Шест илјади евра за само едно модно парче, а кај се чизмите...

Шест илјади евра за само едно модно парче, а кај се чизмите и костумот- Карлеуша со прескап и оригинален стајлинг (ФОТО)

За ЈК е познато дека важи за најголема модна икона на српските простори, и за прв пат во својата повеќедецениска кариера, минатата година е проба во улогата на модел и се прошета на модната писта.

Потоа таа проговори за жешките теми, нејзиниот живот, ќерките Атина и Ники, но го спомена и сопругот Душко и откри дали е разведена.

Јелена направи целосен хаос во нејзин манир на крајот од ревијата кога во розев костим кој ги истакна нејзините атрибути, се појави на модната писта облечена во чевел кој е направен само за неа, чија вредност изнесува неверојатни 8.000 долари.

– Драго ми е, првпат сум во улога на модел. Никогаш не е доцна, на 44 години се пробав во манекенка, иако и пеев, но носев и венчаница, еден вид венчаница – изјави Јелена.

Како што некогаш го доби епитетот „кралица на маркетингот“, пејачката ја истакна важноста на брендот во денешното дигитално доба.

– Во 21 век, во ерата на маркетингот, брендирањето и брендот се се. Некои личности се еден вид бренд, мислам дека од моето име и кариерата направив бренд. Најважниот момент на секој бренд е доброто позиционирање и маркетинг. Брендирањето е основа на успехот.

Многу сум возбудена бидејќи во моите 44 години никогаш не сум го правела ова и не е воопшто лесно, мокра сум од пот.

Има голем притисок, ова не е исто што и пеење. Сигурно не е важно кога не си сам, вечерва бев возбудена иако тоа не ми е типично – вели Јелена за Телеграф и додава:

– Најдобриот совет за секој родител е да не им дава совети на своите деца во оваа смисла, бидејќи секое дете треба само да се чувствува и да си го најде својот пат, родителот треба само да му биде ветер во грб, како што ми беше мајка ми.

Што и да избрав, мајка ми ме поддржуваше, тренирав сè. Не кршете ги крилјата на децата и оставете ги сами да си го најдат патот.

Како што вели, ниту постарата Атина, ниту помладата Ника не го сакаат јавниот живот, поради што си ги избришале профилите на социјалните мрежи.

Во провокативен и прескап стајлинг, Карлеуша на дело покажа дека и нема рамен кога е модата во прашање.

Јелена Карлеуша, е непресушен извор на инспирација кога се во прашање оригиналните и необични комбинации. Ја следат стилистите на сите големи светски ѕвезди, а често се случува да го копираат стилот на пејачката, а секоја облека таа сама да ја дизајнира!

Така, за дочекот на Новата 2023 година, таа направи вистинска гслама, кога во текот на ноќта промени дури три изгледи, а секој е посебен. Многумина го делат мислењето дека само таа може да искаже некои работи на вистински начин, додека некоја друга дама би изгледала смешно во нив.

И Јелена повторно ги засени сите со своето појавување на настап во сабота во еден клуб во главниот град.

Карлеуша за овој настап носеше очила „Balenciaga“ кои се направени во само неколку примероци, а чија цена на веб-страниците за препродажба на луксузни додатоци се движи и до 6.000 долари!

Колку се ограничени примероците, сведочи и фактот што никогаш не можеа да се најдат на слободниот пазар.

Црните чизми на платформа се од брендот „Версаче“ и чинат „симболични“ 1.390 евра, додека сценскиот костим е направен специјално за Карлеуша и чини над 1.000 евра.

Таа не крие дека нејзините „парталчиња“ вредат милиони, а огромната гардероба и е омилена соба во величествениот замок.

Исто така, имаме можност да видиме дека нејзината постара ќерка Атина изгледа го наследила мајчиното чувство за мода, а веќе како тинејџерка избира феноменални парчиња облека.

Previous articleCпиеш ли миро Александpа Пријовиќ, кога Милена Антовска во вакво фустанче запеа твоја песна? (ФОТО)
Next articleПријател опиша како живеат Илина и Игор, кога Илина е во Македонија, еве за што му се лути таа