Home Live Ова е новата девојка на Богдан Срејовиќ, бившиот на Цеца – врската...

Ова е новата девојка на Богдан Срејовиќ, бившиот на Цеца – врската им тече во најдобар ред (ФОТО)

За првпат по раскинувањето на романсата со Светлана Цеца Ражнатовиќ, угостителот Богдан Срејовиќ на социјалните мрежи ја покажа својата нова девојка.

Имено, Богдан на својот Инстаграм профил сподели фотографија на која се гледа како се држи за рака со извесна Дарија, а целата оваа сцена беше придружена со зборот „љубов“.

Она што е особено интересно е што на нејзиниот профил е можно да се најде заедничка фотографија од нив двајца направена на крајот на август минатата година.

Да потсетиме, Богдан на домашната јавност ѝ стана познат кога влезе во романса со пејачката Светлана Ражнатовиќ Цеца.

Светлана Цеца Ражнатовиќ и Богдан Срејовиќ ставија точка на својата љубов токму на првата годишнина од нивната врска.

Пејачката во соопштение за медиумите ги објасни причините, истакна дека нема никаков проблем, ниту трето лице и истакна дека останале во коректна врска.

„Зошто не би блескала? Имав фантастичен концерт, моето дете блескаше, се разбира дека и јас блескам. Не е дека еден оди, а двајца доаѓаат… (се смее).

Човек не може туку така да оди од врска во врска. Доволно сум возрасна за да не одам по јагоди. Сега имам поинаква перцепција за животот, треба да е убаво и да се правиме среќни .

Кога не сум во врска имам смислен живот. Никогаш не ми е здодевно. Во мојот живот влезе преубав млад човек од две години, ме враќа во најдобрите можни млади години, навистина уживам“, призна Цеца, мислејќи на својот внук.

Како што пренесува „Информер“, Богдан се вратил да живее под кирија и нашол стан во Нов Белград.

– Штом раскинаа, Богдан си ги спакувал работите и се иселил од куќата на Цеца. Изнајмил стан во близина на Арена, во близина на ресторанот во кој работи – вели добро упатен извор и додава дека пејачката цело време криела дека започнала заеднички живот со помладиот избраник:

– Цеца и Богдан со месеци живееја во нејзината вила. Тие се договориле да не зборуваат за тоа во јавноста, па само нивните заеднички пријатели знаеле дека се вселиле заедно.

Срејовиќ и Ражнатовиќ се разделија како пријатели, па Богдан остана во добри односи со целото семејство.

Да потсетиме Цеца и Богдан не сакаа премногу да коментираат за раскинувањето што се случи, туку единствено што сакаа беше да ги потврдат овие изјави:

– Веќе не сме во врска, но ќе бидеме пријатели до крајот на животот.

Очигледно имало разлики, а Цеца и Богдан не ги надминале сите предизвици кои биле пред нив, па оваа љубовна приказна станала само спомен.

Она што е сепак интересно е тоа што Богдан иако има нова девојка, сепак зачувал една фотографија со Цеца која му е особено драга.

Тоа значи дека Богдан сепак ја почитува Цеца како личност и сѐ уште негува пријателска љубов кон неа.

Своевремено, додека Цеца и Богдан беа заедно, нивен пријател го објасни нивниот однос и рече дека Богдан не е сигурен за Цеца.

– Има сериозни планови со неа, но има и одредена доза на несигурност кога е таа во прашање. Сака да бидат заедно, да продолжи врската, сака дури и заеднички живот, но се плаши.

Можеби тој се чувствува така поради неговиот претходен брак. За Цеца ова ќе биде една од најдобрите врски, планираат и брак, но тоа нема да се случи.

Ќе им биде многу тешко да преживеат, ќе има мешање од неговото семејство кое ќе ги спречи, бидејќи тие не се за оваа врска. Освен тоа, Богдан се плаши од брак и заеднички живот – заклучи тој.

Од друга страна, блиските пријатели на Цеце го тврдеа спротивното:

– Никогаш не била посреќна. Богдан е квалитетен и добар човек, одлично работат. Вељко и Анастасија прекрасно го прифатија, како и остатокот од семејството. Разликата од 10 години не се забележува, постојано се заедно, Богдан со поранешната сопруга и има одлични односи поради нивната ќерка, нема конфликт.

Ќерката на Богдан, Искра ја обожува Цеца, често е кај неа дома и постојано ја носат некаде заедно, а Цеца за првпат нема проблем со своето момче секаде да го носи со себе.

Порано секогаш се грижеше никој да не ја види, да не се слика, да не зборува за ништо, сега е опуштена, сигурна во љубовта на Богдан и верува дека оваа врска ќе потрае, своевремено пишуваа медиумите.

На профилот на новата девојка на Богдан, Дарија може да се забележи дека таа е многу блиска со неговата ќерка од поранешниот брак, што значи дека Богдан повторно има сериозни намери, а тоа може да се забележи и од другата страна.

Дaрија постојано објавува слики со него и ќеркичката која ја нарекува негова другарка, што може да значи дека Богдан конечно ја пронашол партнерката за цел живот.

Previous articleБеше и остана нејзин најголем обожавател, Цеца откри што ѝ понудил Поповиќ, кој негува симпатии за неа (ФОТО)
Next articleКој друг би ме трпел освен жена ми- Јордан Митев се отвори за љубовта со својата Славица