Home Live Беше и остана нејзин најголем обожавател, Цеца откри што ѝ понудил Поповиќ,...

Беше и остана нејзин најголем обожавател, Цеца откри што ѝ понудил Поповиќ, кој негува симпатии за неа (ФОТО)

Екипата на емисијата „Ѕвезде Гранда“ продолжува со оп-асно темпо.

Сега се излегува на виделина, па лесно ќе се види колку менторите работеле со младите пејачи, но и колку натпреварувачите ги слушале и применувале сѐ што им било кажано на пробите.

Веќе во првата емисија од овој круг почнаа жестоките расправии на жирито, а сите френетично се бо рат нивните кандидати да се пласираат во следниот круг од натпреварувањето.

Цеца на самиот старт на шоуто многу се налути, па на сите им одржа лекција за паметење, но на колегите од жирито им порача да не бидат толку строги со кандидатите бидејќи се уште е самиот почеток на натпреварот.

– Секако, не се согласувам со жирито, сега сите ли треба да пеат како Павароти и сите да направат големи кариери како Павароти, што тоа не е точно – изјави Цеца која не можеше да го сокрие бесот.

На чело со Саша Поповиќ и старата жири екипа Цеца Ражнатовиќ, Марија Шерифовиќ, Вики Миљковиќ, Ана Бекута, Драган Стојковиќ и Ѓорѓе Давид, започна долгоочекуваната нова сезона на музичкото шоу „Ѕвезде Гранда“.

Шоуто е исклучително гледано, особено поради мајтапењето меѓу членовите на жирито и коментарот на кандидатите.

Така и Цеца во еден момент призна дека негува слаби чувства и во работата и во приватниот живот, а Саша не можеше да остане имун на тоа, па имаше предлог за неа.

-Цеца, земи ме мене – рекол креативниот директор на „Ѕвезде Гранда“, но добил жесток одговор од Ражнатовиќ, кој секако не го очекувал:

Што не си понудил кога си се збогатувал, пред брак? Сега ми се додворуваш, кога немам никаква корист од тебе?

После тоа Цеца му се пожалила на Поповиќ и му рекла дека треба да ѝ го зголеми договорот со оглед на тоа што има најмногу кандидати во нејзиниот тим.

Можеби сето ова ќе изгледаше како шега, ако претходниот ден Саша и Цеца не гостуваа во специјалната Ѕвезде Гранда, а големо внимание привлече една ситуација во текот на емитувањето на емисијата.

Имено, Поповиќ и Цеца цело време си се смешкаа еден на друг, а во еден момент од настапот на Исак Шабановиќ камерата улови важен момент кој започна лавина од коментари, но и прашањето што се случува меѓу Цеца и Саша?

Саша ѝ ја погалил раката на Цеца, а кога сфатиле дека камерата го фатила побрзо, реагирала Ражнатовиќ која уловениот момент на нежност го претворила во шега.

Лицето на Саша Поповиќ покажа очигледно осмислен момент додека пејачот пад на од смеа.

Очигледно е дека зад сè стои пријателски однос кој го негуваат со години.

– Морам да признаам дека сме навистина добри пријатели. Саша е личност на која многу му се восхитувам – изјавила Цеца, а потоа раскажала кога се запознале.

– Саша дојде на мојот 18 роденден, беше на 25 мај. Се сеќавам… И оттогаш, вистинското пријателство трае повеќе од 30 години – изјави фолк ѕвездата што значи дека таа уште пред да ја започне својата кариера имала голема поддршка од Саша.

Цеца истакна и дека главно поради него се согласила да биде дел од „Ѕвезда Гранда“.

– Саша уште во 2015 година ми понуди да бидам во „Ѕвезда Гранда“, но не се согласив бидејќи два дена пред тоа потпишав договор со Жељко Митровиќ и бев дел од „Пинкови ѕвездички“.

Тој НЕ се налути, туку рече дека ме разбира. И ми понуди услови кои никој друг ги немал. Но, сега кога ме покани, не можев да одбијам – изјавила Цеца за Пинк.

По кралскиот третман кој Цеца го добива во Гранд, ако може да се каже, приватно Саша и Цеца се добри пријатели. Цеца на својот Инстаграм профил објави слика од Саша каде што ја бакнува, а во описот напишала: „Еее тоа е љубов.“

Previous articleСе шушка дека Емина Јаховиќ има нов дечко и подготвена е за нова љубов, познатата пејачка ги изненади сите со овој потег (ФОТО)
Next articleОва е новата девојка на Богдан Срејовиќ, бившиот на Цеца – врската им тече во најдобар ред (ФОТО)