Home Live Се шушка дека Емина Јаховиќ има нов дечко и подготвена е за...

Се шушка дека Емина Јаховиќ има нов дечко и подготвена е за нова љубов, познатата пејачка ги изненади сите со овој потег (ФОТО)

Веднаш по новогодишната ноќ, Емина Јаховиќ ги пакува куферите и се подготвува за патување кое можеби најмногу од сите досега ќе ѝ значи.

Пејачката Емина Јаховиќ ја дочекала Новата година со семејството и пријателите во Истанбул, а наскоро планира да замине на одмор во Австрија, каде исто така ќе ужива со синовите и роднините.

2023 година започна одлично, а по разводот со турската ѕвезда, Мустафа Сандал, сега треба само повторно да се заљуби.

„Традиција ни е заедно да ја дочекаме Новата година. Така беше и кога бев дете. Прво ја дочекавме 2023 година како семејство, а потоа излегов со другарките кои дојдоа од Србија“, изјави Емина Јаховиќ, која откри и дека ги израдувала синовите Јаман и Јавуз со она што тие најмногу го посакувале.

„Моите деца веруваа во Дедо Мраз кога беа мали, но сега, кога пораснаа, знаат кој им купува подароци. А јас не верував во него ни како мала”, вели Емина.

-Одиме на скијање како семејство. Со нетрпение го очекувам тоа, затоа што тогаш се собираме сите – мама, брат и сестра со нивните семејства. Уживаме во зимските игри, скијањето и санкање со децата. Тоа се едни од најпознатите убави моменти во мојот живот“, рече Емина.

Во изјава за медиумите Емина истакнала дека воопшто не ѝ било лесно да донесе одлука за развод од Мустафа, но истакнала дека сигурно веќе нема повторно да се мажи.

-Одлуката да се разведеме беше многу тежок момент, поради тоа што со Мустафа минав десет години во брак, а 14 години бевме заедно.

Долго се лажев себе си, а потоа и другите дека сѐ е во ред со нашиот однос. Меѓутоа, еден ден како некој да ме полеа со студена вода и јас ја видов вистината.

Мустафа е навистина голем човек, полн со разбирање и одличен татко на нашите деца, но јас сфатив дека ми е поважно да бидам добро отколку да трпам сѐ, само за да останам во брак во кој љубовта меѓу партнерите е изгасена.

Денеска знам дека донесов вистинска одлука, изјави Емина во едно интервју.

-Веќе нема да се мажам повторно. Зошто една жена кое е остварена како мајка и минала низ развод, повторно некому да му каже „да“? Поради што?“, јасно порачала Емина Јаховиќ.

При венчавањето со Мустафа, Емина потпишала предбрачен договор, а земајќи предвид дека за овие десет години, нејзиниот сопруг заработи многу повеќе од неа, злобниците помислија дека ништо од „кајмакот“.

Меѓутоа, блиските извори на пејачката до тврдат спротивното…

Како што знаат сите, Емина и Мустафа имаат јахта вредна два милиони долари, а се шушка дека тој неодамна купил и приватен авион.

Сиве овие години, тој работеше на многу проекти, така што неговата заработка се брои во милиони, а добар дел од нив ќе ѝ припаднат на Емина.

Имено, како што пишуваат турските медиуми, Мустафа земал часови по летање за да вози хеликоптер со својата нова жена на нивниот меден месец, а потоа посетил неколку егзотични дестинации.

Пејачката Емина Јаховиќ ужива во празниците со семејството и пријателите, а фотографија од прославата во 2023 година на која позира со мистериозен маж крена „прашина“ во јавноста.

Таа објави серија фотографии на Инстаграм со краток натпис: „Да започне 2023 година“.

На фотографиите можете да се видат и нејзините деца, нејзината пријателка Гизем, но и еден маж кој привлече најмногу внимание.

Емина позирала во неговите раце, држејќи чаша вино, а нејзините следбеници веднаш се запрашале кој е тој и почнале да шпекулираат дека тој е нејзиниот нов избраник.

Сепак, станува збор за продуцентот и водител Љубомир Доронтиќ. Како продуцент, Љубомир работи на организација на многу настани, како претстави и концерти, а на овој начин се дружел со многу јавни личности, меѓу кои и Емина, пишува „Ало!“.

Секако, Емина ги демантираше наводите дека е заљубена во Љубомир и дека се само пријатели.

Инаку, Љубомир беше во центарот на вниманието пред две години кога Наташа Беквалац го бакна во уста на роденденска забава. Како и сега, така и тогаш сите прашуваа кој е човекот кого пејачката го „почести“ со бакнеж на прославата.

Емина Јаховиќ има голема причина за славење – го слави својот 41 роденден.

Пејачката која минатата година се разведе од сопругот и пејач Мустафа Сандал, во последно време не е активна на социјалните мрежи. Меѓутоа, сега направи исклучок и ја сподели атмосферата од роденденската прослава.

Емина собра пријатели со кои уживаше во кафеана, од каде објави неколку фотографии на Инстаграм.

Таа објави слика на која држи торта во рацете додека дува свеќички, а натписот на неа ги привлече сите погледи.

– Ab initio – пишува, што на латински значи „од почеток“.

Многумина се прашуваа дали тоа значи дека пејачката започнува ново поглавје по разводот, но таа не одговори.

Веќе по прославата, Емина покажа и огромен букет црвени рози кои ја симболизираат љубовта. Сепак, таа не сакаше да им открие на следбениците од кого е овој подарок и дали има нов партнер.

Previous articleПријател опиша како живеат Илина и Игор, кога Илина е во Македонија, еве за што му се лути таа
Next articleБеше и остана нејзин најголем обожавател, Цеца откри што ѝ понудил Поповиќ, кој негува симпатии за неа (ФОТО)