Home Live Емина Јаховиќ најсигурна се чувствува кога е се во рацете на овој...

Емина Јаховиќ најсигурна се чувствува кога е се во рацете на овој Македонец

Пејачката Емина Јаховиќ вели дека како и многу музичари, ја почувствувала кри зата поради пандемијата, но дека е задоволна од тоа како и оди бизнисот. Таа искрено зборува за односот со бившиот сопруг со кој е на су д, за синовите, но и за љубовта што ја посакува.

Додека медиумите пишуваат за нејзиниот спо р со поранешниот сопруг Мустафа Сандал, Емина Јаховиќ, како што вели, се труди нивните синови Јаман и Јавуз да поминат низ се што е можно побезболно.

За нејзиниот изглед, харизма и убавина отсекогаш се зборувало во суперлатив, па сега многумина ги интересира дали има нов маж во нејзиниот живот.

– Отсекогаш сум била многу заштитена. Секогаш бев во златен кафез кој само ги менуваше сопствениците во таа смисла. Прво, брат ми беше тој што ме чуваше од се во животот, и мојот поранешен сопруг.

Сфатив дека човек може да се спаси. Јас сум некој на кој моментално не му треба маж во мојот живот да се грижи за мене. Стојам со две нозе на земја, можам сам да заработам за мојот живот и за децата.

Сè што доаѓа од луѓето е феноменално, но ако не дојде, апсолутно не се грижам за тоа. Моето ново мото е дека нема очекувања. Мислам дека во време кога нема очекувања и разоч-арувања. Што се однесува до љубовта, се надевам дека ќе ја доживеам во одреден момент.

Сега сум посветена на децата и работата. Моментално немам некој во животот кој би бил вреден за споменување.

– Мустафа е некој кој е мој поранешен сопруг и татко на моите деца. Јас така гледам. Секогаш ќе морам да бидам со него во некаква комуникација и тоа ќе остане така. Сето тоа го надминав, само сакам моите деца да бидат добро. Ќе сторам се за да им го олеснам пубертетот и животот во секоја смисла на зборот.

Знам како ги пораснав, добри се на училиште, ги почитуваат постарите, сакаат животни, но мислам дека ќе помине и оваа година.

Јаман моментално е во оние години кога одбива, а едноставно што и да му кажат тој подобро знае. Нема шанси да му одговориш да прави што сака а тоа е негова манипулација што ја прави од самото раѓање.

Јаман има 15 години, а Јавуз 11. Мислам дека ако имав близнаци кои имаат тринаесет години мислам дека целосно ќе полудев. Но, кога ги гледам моите деца, тие се многу добри, бидејќи јас сум строг родител и перфекционист.

Едноставно е, тој секогаш го добива она што го сака на крајот. Се трудам да бидам силна. Тој е дете на разведени родители и тоа не ми оди секогаш добро, понекогаш ја користи ситуацијата што татко му и јас немаме добра комуникација да си прави како што сака.

– Многу сум среќна и задоволна што само една година од раѓањето на овој бренд веќе имаме фантастични резултати.

Беше многу тешко да се постави сè на почетокот, а беа потребни години и години работа.

Голема прецизност и внимание на секој детал. Девојки и жени ни пишуваат дека се многу задоволни и дека продолжуваат да ги купуваат нашите производи“, кажа Емина за својот моден бренд.

Јас сум жена од креативна природа и во никој случај не застанувам, моментално работам на нов албум кој ќе биде најискрениот што сум го направил досега. Не размислувам како масите ќе го прифатат тоа, бидејќи тоа не е мојата цел.

Мојата мисија е да се изразам себеси и да го пренесам она што го разбрав и на луѓето. Најмногу се работи за животот. Мислам дека ќе биде големо изненадување и целата работа е автобиографска.

Се разбира, пандемијата влијаеше не само на мојот, туку и на моите колеги. Како што знаете, мојата примарна работа не е да правам настапи или да имам обврски околу тоа секоја недела. За мене тоа не е единствениот извор на приход.

Но, да разјасниме, многу ја сакам публиката, сцената и желбата да ја разменат таа енергија…“, рекла убавата пејачка од Србија.

Емина Јаховиќ на својот Инстаграјм профил ја најави својата нова песна: Slagaću vas sve, а ја најави исто така и Дарко Димитров, кој ја компонирал. Емина Јаховиќ често соработува со Димитров, судејќи по она што го објавува на социјалните мрежи.

И изгледа дека Емина кога се Македонците во прашање му верува токму на Димитров и посигурна е кога е се во негови раце, што се однесува до музиката.

Previous articleЍ ги дал на неа последните пари, а потоа се позајмил за такси за да се врати дома- Најемотивната приказна за Тома Здравковиќ
Next articleСузана Турунџиева искрено прозборе за моментите кога не се воздржувала да заплаче