Home Live Беа еден од најпознатите парови од старата генерација: Џоле Џогани прозборе за...

Беа еден од најпознатите парови од старата генерација: Џоле Џогани прозборе за Весна, изневерувањето и разводот

Сопругата на Џоле, Весна Џогани денес важи за популарна пејачка, но пред да стане славна имала тешко детство.

Мајката на Весна Џогани останала бремена, а немала никаква поддршка од нејзиниот партнер.

Кога Весна наполнила една година нејзината мајка, Сретана немала доволно финансии и била принудена да ја остави во сиропиталиште.

По кратко време, пејачката била посвоена од едно семејство, а Весна го одржувала контактот со нејзината мајка.

Подоцна како тинејџерка се вклучила во групата „Џогани Фантастико“. Џоле и Весна се заљубиле, се венчале и имаат две деца: синот Адријан и ќерката Лаура.

Иако сега има доволни пари за да ангажира жени кои ќе ѝ помогнат дома, Весна вели дека не сака и дека потполно е посветена на семејството.

Пред некое време се прошири приказната дека Џоле Џогани ја изневерувал својата сопруга, па наместо со својата русокоса сопруга се шетал со згодна бринета.

Веднаш се појавиле психолозите да го осудат, се сетиле на пријателката со кој го снимиле во автомобилот, но овој пат Весна немала причина да се грижи, туку да се смее.

Дали на шега, или навистина од збунетост, некој ја раширил приказната дека Џоле ја изневерува сопругата со девојка со долга кафена коса во која никој не ја препознал неговата Весна, која го сменила имиџот.

– Веројатно не ја препознаа. Не можам да тврдам дека некој намерно не го искористил за да пушти муабет, но нејзе ѝ било забавно и смешно – вели извор близок до семејството Џогани.

Инаку, Весна отворено кажа дека нема да му прости на сопругот ако го фати во измама.

– Апсолутно не ми треба никој. Не го сакам со мене од сожалување, затоа што мораме, поради имиџот. Тогаш ќе влезевме во процесот како да го решиме, ќе требаше да разговараме со психотерапевт, со брачен советник, да видиме дали е тоа вистинска љубов или не.

Не би сакала да живеам со некој што ме изневерил, а ни тој не би сакал да живее со некој што го изневерил – тврди Весна.

Во изминатава година како бомба одекна веста дека Џоле и Весна Џогани се развеле, поточно дека раскинале поради инцидент кој протече во јавноста и се однесува на наводната измама од страна на музичарот.

Имено, многу се зборуваше за бракот на популарна двојка која има двајца наследници, за кои во претходните години се веруваше дека живеат хармоничен живот.

Се зборуваше и се шпекулираше кој кого оставил, кои се дополнителните причини за раскинувањето, но дури неодамна имаше потврда на таа тема, од нивна страна.

Џоле призна сѐ гостувајќи во емисијата „Ексклузив“, иако со шеговит тон. На прашањето каде е Весна и зошто не дојде со него кога е договорено, Џогани рече:

– Па, се разведовме. Шегите на страна, секој од нас има некои секојдневни обврски, на Весна денеска ѝ беа неизбежни.

– Музичарот тогаш се осврна на љубомората во бракот, па додаде дека Весна е добра со него и дека за разлика од неговата претходна сопруга, Слаѓа Делибашиќ со која ја поминал младоста, повеќе му одговара сега кога е со позрела.

– Се гледам со многу колешки, деловни партнери, се гледаме јавно и нема никаков проблем, ниту треба да има. Знаете како жена која е силна, сигурна во себе, не го притиска сопругот, бидејќи рибата што се притиска лесно одлетува, заминува.

Инаку можам да одолеам на искушението, не сум љубител на заљубување на прв поглед. Впрочем, јас и Весна прво почнавме како колеги, а потоа се роди љубов.

Што се однесува до тезата дека првото дете и втората сопруга најмногу се сакаат, морам да кажам дека воопшто не се согласувам со тоа.

Кога си млад, сакаш поинаку. Со Слаѓа одлично се забавував, бев помлад, имав приказна со неа, а потоа во овие малку посериозни години сум со Весна и таа ми одговара – изјави Џоле.

Previous articleМарко „Дај побрзај“ откри дали се загледува по туѓи жени: Жена ми не ми промрчела досега (ВИДЕО)
Next articleНовата година ептен ја промени Тамара, еве што одлучи да издолжи на себе, прејако ѝ стои (ФОТО)