Home Live И ова се случи: Цеца ѝ стави лајк на Карлеуша, иако со...

И ова се случи: Цеца ѝ стави лајк на Карлеуша, иако со години не се мирисаат, а истото го стори и Анастасија

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ на снимањето на „Ѕвезда Гранда“ проговори на повеќе теми кои ја интригираат јавноста: нејзиниот внук, новите песни, но и за парите и за тао како ги троши.

– Јас сум врзана за мојот внук, тој расте, момче! Тој е круната на мојот живот. Сака музика, сака детски песни, модерни…

Деновиве вежбаме постојано да ја слушаме онаа заедно: „А ти танцувај, танцувај, танцувај…“ (се смее) – рече Цеца спомнувајќи ја песната за „Јужни Ветер 2″ кога беше многу актуелна.

– Имам три нови песни. Ги изработи Дамир Хандановиќ. Планот ми е кога ќе завршиме со снимањето и кога ќе ја имаме првата малку подолга пауза, да се посветам на нови песни. Од соработниците ќе ги изберам и оние кои ќе имаат добри песни, едноставно – истакна таа.

– ЦД-а се печатеа порано, не денес. Сега се се пласира преку дигитални платформи, па и јас ќе го направам истото, во согласност со модерното време.

Следам сè – додаде таа за „Телеграф“, па се осврна на прекумерното трошење пари на познатите:

– Јас внимававам како и каде тррошам, не се расфрлам. Секој има право да избере што ќе прави со својот живот, со своите пари, со се останато. Не сум тука да судам. Јас штедам, не се расфрла со пари никогаш.

Светлана Цеца Ражнатовиќ дојде во совршена комбинација во една прилика на снимањето на Ѕвезда Гранда, а пред насобраните медиуми проговори за различни теми, меѓу кои први беа домашните работи.

– Морав да знам се за мајка ми, за одржување и готвење и се, но кога се омажив за Жељко, ми се раздени, не морав ништо да правам – низ насмевка призна Цеца.

На прашањето дали Анастасија се пожалила на некоја домашна работа, која не и оди најдобро, Цеца рече:

Да ви кажам нешто, јас не сум ПР на Анастасија Ражнатовиќ, јавете и се, таа е многу љубезна кон медиумите, затоа поставувајте и ги сите можни прашања. Едно прашање остана неодговорено, а се однесуваше на Јелена Карлеуша.

На прашањето како би реагирала доколку Јелена се појави како специјална гостинка во жирито, таа рече: – На тоа прашање воопшто нема да одговорам, бидејќи тоа е едноставно невозможно! Инсистирајќи да одговори, таа рече: – Ве молам, не правете проблем таму каде што го нема.

Еден од некогаш најпопуларните водители, Милован Илиќ Минимакс, еднаш направи нешто што ниту еден водител не би можел да го стори така лесно денес.

Имено, тој во една емисија на исто место ги покани денешните две лу-ти ривалки Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша кои денес очи не скаат да си видат.

Ако некој успееше да ги поврзе Цеца и Јеца сега, атмосферата во студиото сигурно ќе беше сосема поинаква отколку во 1998 година.

Денес, лутите ривалки тогаш се најдоа заедно во студиото, и комплименти врнеа од двете страни.

Вики Миљковиќ неодамна објави видео во кое ја задева својата колешка Јелена Карлеуша. Имено, во видеото можете да видите како Карлеуша му се обраќа на кандидатот Нермин Ханџиќ кој минатата сезона победи на натпреварот.

Јелена му кажа на Нермин дека е голема грешка што ја избрал Вики за ментор, а после тоа се покажа триумфот на Нермин Ханџиќ и радоста на Виолета по тој повод.

Оваа објава на гореспоменатата социјална мрежа инаку ја лајкуваше Цеца Ражнатовиќ, а таа не е единствената јавна личност која ставила лајк на објава на Вики, но интересно е и могу необично тоа што Цеца става лајк на видео на кое е нејзината лута ривалка Јелена Карлеуша.

Но, објавата и се допаднала и на нејзината ќерка Анастасија, која исто така е во жес ток кон фликт со Карлеуша.

Интересно е и тоа што објавата на Вики му се допаѓа на Семир Џанковиќ, кој годинава се натпреварува во шоу програмата, а Цеца му е ментор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Viki Miljkovic (@viki_miljkovic)

Previous articleИскрена објава на Ксенија: Секој ќе продолжи по својот пат, исто како што заврши нашата љубов
Next articleВозачот си пушеше, око да не му трепне- цел автобус смрдеше, а како да вози компири- Јана објасни што се случува во градскиот превоз