Home Live Оваа убавица Горан Кукиќ ја бакнал, место Ленче- еве ја причината зошто...

Оваа убавица Горан Кукиќ ја бакнал, место Ленче- еве ја причината зошто го сторил тоа

Пејачката Ленче Кукиќ е долги години на нашата фолк естрада, позната по своите песни и начинот на изведба. Таа е сопруга на музичарот Горан Кукиќ.

Таа неодамна изјави дека ѝ е многу мило што во Белград на улица ја препознаваат од шоуто „Никад није касно“, каде што учествуваше со својот сопруг, Горан Кукиќ, кој е и победник на ова музичко натпреварување.

Секогаш си веле: Дали е тоа вистинскиот момент? Но, навистина бил вистинскиот момент.

Сепак, јас налетав на коментари дека не сум требала да одам, но тоа во мојата глава е промоција за било каде. За мене тоа беше како лото.

Потоа, Ленче и за нејзината победа во шоуто, во 2019 година, и за тоа кога со нејзините изведби го расплакувала жирито.

– Јас таа 2019 година доживеав голема радост и голема тага. Тоа гледачите преку екраните не можеа да го дознаат, бидејќи јас таа 2019 година ја изгбив мајка ми.

И некако, не бев свесна дали тоа на мене ми се случува, и некако го издржав тој период на радост и на тага.

Зборуваше и за бакшишот и за тоа дека заработката на секој човек е релативна работа, во зависност од тоа кој колку троши и кој колкави трошоци има.

Инаку, музичката двојка Горан и Ленче Кукиќ, поранешните победници на шоуто „Никад није касно“, влегоа во 2023 година работејќи и пеејќи во Скопје, каде им се случи една несекојдневна ситуација која ги натера на нешто сосема поинакво.

Горан истакнува дека е презадоволен од годината што е зад нас, бидејќи, како што вели, успеал да ги оствари сите свои цели, објави Гранд онлајн.

– Беше одлична година. Вистина е дека од средината на јули до крајот на август беше малку заморно, со оглед на закажаните настапи што требаше да ги имаме за време на короната, но ние бевме одговорни и се испочитувавме сега, а потоа се тргна по план – вели Горан и додава дека има големи желби и планови за 2023 година.

– Господ да е со сите нас, планираме да правиме повеќе концерти во Македонија од втората половина на април до крајот на јуни.

Градовите се избрани, добивме одобрение од општината, па по празниците, односно во јануари ќе ги знаеме сите детали.

Јас и Ленче имаме спремни песни, само треба да направиме спотови, па да промовираме нешто ново. Навистина се радувам на тоа – рече Кукиќ за Гранд, а потоа кажа што се случило за Нова година.

-Тоа беше одлично. Јас и Ленче пеевме на новогодишната ноќ на плоштадот во Скопје, имаше девет пејачи, Скопски боеми, Мерак мена, Ферус Мустафов, Елена Ристеска.

Времето беше многу добро, плоштадот преполн, навистина бевме изненадени, беше одлична атмосфера – ја започнува приказната Горан и открива кого прв бакнал на полноќ.

-Прво ја бакнав колешката Елена Ристеска, па отидов да ги бакнам и да им честитам на сите мои колеги на сцената – призна поранешниот победник, а на прашањето зошто не ја бакнал прво сопругата, како што правел пред неколку децении, тој одговори:

– Ленче беше на крајот по распоред со пеење, иако досега, сите овие години, прво на неа ѝ честитав, па на другите колеги и пријатели. Тоа беше традиција, но оваа година беше поинаку поставено (се смее).

Што се однесува до желбите, ѝ посакав Ленче да е жив и здрав, среќен и весел. Најважно е тоа“, кажал Кукиќ за Гранд.

Previous articleВалентина со дрвја и камења по наша национална телевизија- Емисија не се праи во кафана- биртија
Next articleНашата убава водителка немаше среќа во првата врска, позната пејачка го освои срцето на дечко ѝ, ама сега сврте нов лист и е среќна со овој човек