Home Live Сузана Гавазова има најјак мантил за дожд, ама уште појако е она...

Сузана Гавазова има најјак мантил за дожд, ама уште појако е она што се гледа под него (ФОТО)

За Сузана Гавазова знаеме е посветена и грижлива мајка на двете ќерки Емили и Селена кои ги има со сопругот Јасмин кој е по потекло од Босна а заедно живееја во Шведска, но сега се во Македонија.

Пејачката минататото лето објави неколку фотографии од семеен одмор со сопругот и со ќерките.

Но покрај фотографијата од која можеме да видиме како ужива на вчера со сопругот, пејачката објави и една на која во центарот на вниманието е нејзиното деколте.

И во овој случај, таа на сите им го привлече вниманието со тетоважата која ѕирка под тесната облека на овој дел од нејзиното тело.

Гавазова под левата клучна коска ги има истетовирано зборовите „Љубов, надеж, верба“, но на италијански јазик. Како што своевремено самата откри за медиумите, оваа тетоважа ја има направено со надеж и верба дека еден ден ќе го најде својот животен сопатник, што набргу и се случи.

Покрај оваа тетоважа таа имаше и една во форма на око, која пред извесен период ја покри со друга. Пејачката има тетоважа и на својата „позадина“ – нејзиниот хороскопски знак, стрелец.

Гавазова е една од нашите најинтересни фолкерки, и секако најпопуларни, но и најозборувани. Во една прилика, во интервју за Музика 24, таа откри за нејзиното наводно несогласување со Благица Павловска.

-Се сеќавам во еден таблоид измислија приказна дека јас и Благица Павловска сме се спречкале за некоја песна, ама еве сега ќе кажам дека тоа не е точно Благица Павловска е толку добра што таа не знае да се ска-ра и да биде ло-ша.

Таа е една од малкуте луѓе добра што ги знам на овој свет… барем за мене е таква таа.

На сите само добро им направи таа, испеа толку убави песни, многу ја почитувам и морам да кажам дека таа ми беше идол кога почнував, учев од неа како треба една пеачка да се однесува на една сцена.

Таа кога излегуваше на сцена се сеќавам беше како дива… ме потсетуваше на Тина Тарнер, рече Сузана за Благица.

– За моите фанови оваа година повторно ќе работам на нови песни и нови спотови. Да не зборам многу на таа тема, сакам да ги изненадам моите фанови.

И за крај порака за читателите на вашиот музички портал, да слушаат македонска музика и да се радуваат на секој нов ден“, кажа Сузана како порака за овој портал.

Таа настапува турбо и успешно ги балансира обврските како мајка, сопруга и успешна пејачка кај нас ама и во дикасјората. Кога Сузе ќе запее, се грми и ечи, велат оние што ја слушале.

А и нејзиниот сопруг Јасмин често зане да отисе на нејзините настапи и да ја нарече својата сакана- кралица, а според она што и двајцата го шеруваат на мрежите, тој ја третира како кралица.

Гавазова на Инста објави едно видео, во кое позирав и се врцка во мантил против дожд. Ама под него, таа има само сребрени кратки пантолончиња, и кратка маичка во розова боја.

Ваков најјак мантил за дожд ретко може да се види, ама уште појако е она што Сузана има да го покаже под него, а тоа се и реакциите под објавата.

Една вели: Космонаут, разубави ја вселената.

Previous articleВозачот си пушеше, око да не му трепне- цел автобус смрдеше, а како да вози компири- Јана објасни што се случува во градскиот превоз
Next articleМаја Оџаклиевска избега на село и искрено кажа како живее таму- ова е причината зошто заминала од Белград