Home Uncategorized Мајката на Северина е болна, а пејачката не ѝ дава да се...

Мајката на Северина е болна, а пејачката не ѝ дава да се дружи со другата ќерка- сестрата со која Севе очи не сака да си види

Пејачката Северина Вучковиќ во 2021 година на сите балкански медиуми откако се раздели од Игор Којиќ, синот на познатиот пејач Драган Којиќ- Кеба. Таа тогаш потврди дека се развела од Игор Којиќ.

Пејачката до хрватските медиуми достави изјава во која вели дека одлуката за развод е донесена со заеднички договор, и дека нема да дозволи да ја третираат како „вреќа за тепа-ње“.

Е-поштата на Северина, која ја испрати до редакцијата на порталот Јутарњи.хр, во која пишува дека парот се разведе во Општинскиот граѓански суд во Загреб во Палатата на правдата, се пренесува во целост:

„Одлуката за развод ја донесовме заеднички и пријателски и нема да ја коментираме понатаму, бидејќи не ја коментиравме нашата разделба.

Мојата посветеност кон мојот син и борбата за старателство беа во мој целосен фокус во изминатите 20 месеци .

Игор беше прекрасен партнер, поддршка и поддршка во тешките времиња на мојот живот и му посакувам сета среќа на светот. Знам дека сум јавна личност, но не сум јавна вреќа за тепа-ње.

Секоја разделба е тешка и ги молам медиумите да се воздржат од пишување глупости и непроверени озборувања. Не можете да ми го уништите животот и се уште имате шанса вашиот да го поправите “.

Северина во едно постаро интервју за РТЛ зборува за својата љубов кон Игор Којиќ:

Животот е игра и мојата среќа е кога ќе нправам некого среќен, кога ќе усреќам други луѓе, и тоа ми се оствари. Сакав живот како игра, тоа и го добив!

– Сакам што се сакаме, љубовта се враќа со љубов! – вели Северина. Игор пак за „Story“ изјави: Ако постои совршена жена, Северина е најблизу. Прекрасно е да сакаш и да бидеш сакан!

Во последно време поп-пејачката е неразделна од нејзината мајка Ана, со која сега објави селфи за кое доби голем број позитивни коментари. „Мојата мајка“ – напиша Севе.

Инаку, пејачката во последно време не се разделува од мајка си. Како што пишуваат хрватските медиуми, мајката на Северина наводно е многу болна, поради што не се одвојува од својата ќерка.

Од друга страна, Маријана, сестрата на пејачката, наводно им се пожалила на своите блиски пријатели дека не може да стапи во контакт со мајка си, бидејќи Северина е против тоа и, повторно според приказната од медиумите, не и дава никакви информации за здравствената состојба на нејзината мајка.

Инаку, скан далот што ја одбележа 2022 година на Северина беше силната пресметка со сопствената сестра Маријана во август.

Како што пријавила Маријана во поли ција, двете се теп але и се шам арале по целиот стан во Сплит, пред очите на нивната мајка Ана.

Причина наводно бил недвижниот имот кој мајката на Северина, Ана, која ѝ го префрлила на нејзината внука Мија, поради што Маријана збеснала, а познато е дека двете од претходно имаат заладени односи.

Поради овој инци дент реагирала полициј ата и, како што тогаш се пишуваше, Северина била приве дена на аеродромот, за да даде исказ за делото за кое се товари.

Previous articleГо одби овој подарок за роденден на оригинален начин- Еве колку години наполни Драгана Мирковиќ
Next articleНикогаш не го видела својот внук, откако замина на Еквадор пред 9 години, Гордана Деан, сопругата на Кили не дошла во Македонија- ќерка ѝ ја раскажа целата приказна