Home Live Брена проговори за здравствената состојба на Боба, синот Виктор е многу загрижен...

Брена проговори за здравствената состојба на Боба, синот Виктор е многу загрижен за неговиот татко, еве со што се соочува

Балканската ѕвезда Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ пред една година купија цел кат во луксузна кула во една од најелитните населби во Нов Белград, за која наводно платиле дури 600.000 евра, а нивниот наследник Виктор сега покажа делови од величествениот стан за првпат.

Иако Брена никогаш официјално не потврди дека купила луксузен имот, Виктор сега со своите објави ги потврди тие шпекулации.

Најмладиот Живојиновиќ на своето стори најпрво ја објави неверојатната глетка од 40-ти кат со поглед на цел Нов Белград, со посебен акцент на зајдисонцето и реката Сава.

Потоа фотографирал дел од луксузно опремениот пентхаус, дел од дневната соба која покрај ситните детали, била украсена со урбани уметнички дела.

Живојиновиќ си го уредил катчето по своја мерка, а влезот во дневната соба го краси огромна фотографија од Тајсон, направена во урбан стил.

Очигледно, балканската ѕвезда и нејзиниот сопруг останале во куќата на Бежанијска коса, а најмладиот син Виктор се преселил во луксузниот пентхаус.

Брена и Боба важат за еден од најхармоничните парови, а наскоро ќе прослават 32 години брак.

Пејачката Лепа Брена, покрај редовните настапи, започна и приватен бизнис со женски чорапи.

Како што тврди таа, планира да остане активна и не ги разбира невработените.

„Тоа е филозофијата што најмногу ми ги напаѓа нервите и мислам дека влијае само кај луѓето со затворен ум.

Навистина се извинувам, но имав можност да запознаам луѓе кои се толку успешни, кои заработиле пари, кои се мултимилионери“, рече таа.

Иако оваа година го слави својот 63 роденден, Брена ги смета за предност нејзините години.

„Морате да разберете дека живееме овде во област каде што луѓето едвај чекаат да наполнат 65 години за да се пензионираат.

Јас не припаѓам на тој сој на луѓе, а не припаѓа ниту Боба. Се дружиме со луѓе кои се вредни, креативни, кои имаат свои компании и се лидери во нив.

На пример, дајте ми претседател кој има 25 години. А потоа избројте ги претседателите кои се над шеесет години. Заклучокот е дека светот не го водат деца и оние кои штотуку завршиле факултет. Светот го водат зрели, успешни луѓе кои имаат свои тимови“, вели Лепа Брена во интервју за „Стори“.

Благодарение на маките низ кои поминала, Брена е свесна дека мора да го има „својот динар“.

„Благодарение на Балканот и војните што се случија таму, сфатив дека не можам да размислувам како просечен и обичен Балканец. Знаев дека не можам да зависам од тоа дали мојот сопруг ќе заработи нешто за мене или не.

Имав дете на 31 година и сфатив дека тоа е моја голема одговорност во животот и сакам да бидам поддршка на мојот сопруг и на целото мое семејство, како што отсекогаш биле за мене. Но, сега се на ред головите за кои немаше време порано“, рече таа.

Нејзиниот нов бизнис е наменет за сите жени.

„Ми здодеа жените да се обвинуваат за нивната тежина. Дури и сакам да гледам пополни жени бидејќи се ослободија од проблемот да не се повеќе слаби и се задоволни со себе“, додала таа.

Познато е дека Боба со години има проблем со килограмите и како што тврди се чувствува добро.

„Знаете како, јас работам по 20 часа на ден, засега фала богу добро сум, резултатите покажуваат добри параметри. Ако имам вишок килограми, тоа е точно, но некако ги носам“, изјави Боба.

Тогаш пејачката размислувала за здравствената состојба на нејзиниот сопруг.

„Кога ќе реши да направи нешто, ќе го направи тоа. Истото важи и за сите луѓе кои се борат со килограмите, не можеме да ги присилиме, но треба да им помогнеме сами да го решат проблемот.

Затоа верувам дека кога Боба сака да го реши тоа ќе го направи, бидејќи досега во животот постигнал сѐ што наумил. Се надевам дека и ова ќе биде“, заклучила пејачката.

Синот на Брена и Боба, Виктор, наводно е многу загрижен за здравјето на својот татко. Причината за тоа е сѐ попреголемата телесна тежина на Боба, која во согласност со тоа што поранешниот тенисер премногу работи на проширување на семејната империја.

– Виктор ја наследил генетиката на својот татко, лесно се дебелее. Се храни здраво, алкохолот го сведе на минимум при излегување, а редовно тренира. Тој често го задева својот татко за неговиот голем стомак и му вели дека треба да ослабе.

Тој му вели дека ќе си го уништи здравјето, дека мора да се грижи ако сака долго да живее, но и дека мора да мисли на членовите на семејството. Боба, пак, не се грижи премногу.

– Кога зборуваат за исхрана, за тоа што лекарите велат за дебелината, за ризикот од салото околу половината, Боба се смее, а понекогаш и се нервира или ја менува темата.

Брена јаде беспрекорно, но менито не може да го прилагоди на Боба бидејќи тој е голем гурман и исклучително добар готвач.

Previous articleОд Бигорски манастир му одговорија на владиката Петар: Маргинална му е изјавата, но сепак е Епископ, па да му одговориме
Next articleВојо Димовски: Паметам кога бев малечок, татко ми „другарски“ го беа предупредиле дека не личи син на директор да оди во црква