Home Live Мирјана откри што правел Мирослав Илиќ кога дознал дека е бремена: Ми...

Мирјана откри што правел Мирослав Илиќ кога дознал дека е бремена: Ми симнуваше ѕвезди, ме гушкаше и ме бакнуваше

Поранешнaта љубовница на пејачот Мирослав Илиќ, Мирјана Антоновиќ со години се обидува по судски пат да докаже дека тој е татко на нејзиниот син, Девин.

Познато во јавноста е дека Мирослав Илиќ инаку со години се суди околку татковството со неговата поранешна девојка Мирјана. Во Палатата на правдата рече дека неговата поранешна љубовница Мирјана Антоновиќ го прогонува со години!

„Таа жена ме прогонува со децении, не знам што друго да правам со неа. Опседната е со мене“ – рече Мирослав.

Тој официјално не сакаше да го коментира судењето, додека неговата поранешна љубовница кратко рече:

– Не се откажувам од судењето. Ниту јас, ниту мојот син Девин, кој наскоро доаѓа од Америка. Тоа е сѐ што можам да кажам“, рече Мирјана во една прилика.

Мирјана и Девин одлучија да заминат на суд и пејачот да направи ДНК за да се докаже дека Девин е негов син. Откако го доби случајот, Мирјана се огласи на социјалните мрежи:

– Драги мои пријатели, добри вести. По долго чекање, судот ги одби сите манипулации на Мирослав Илиќ кон неговиот син Давин.

Конечно ќе имаме шанса сите да се соочиме на суд, а ако даде Господ конечно ќе има правда.

Девин и јас му се заблагодаруваме на судот што не дозволи парите и популарноста на Мирослав да влијаат на правдата. Оваа одлука ни ја врати вербата во судското правосудство, напиша Мирјана на својот Фејсбук.

Девин, непризнаениот син на Мирослав Илиќ, многу тешко ја издржал судбината како напуштено дете. Иако татко му никогаш не го признал, тие сакале тој да возврати љубов, и да докаже дека крвта на Мирослав Илиќ тече низ неговите вени.

Меѓутоа, отсуството на татко му го направи силен човек. Гестот на Девин Антоновиќ, кој го направи пред речиси 10 години, сè уште се прераскажува со многу почит.

Имено, судбината го навела докторот да го запознае тригодишното момче Ејдан, кога си заминал и неговиот татко.

Тогаш Девoн сакал да го посвои и од тогаш до денес се грижи за момчето кое го смета за татко, додека Мирјана Ејдан го гледа како свој внук.

– Девин се грижи за Ејден од третата година на детето, а момчето го нарекува „тато“. Биолошкиот татко го оставил кога бил бебе, а мајка му поради здравствени проблеми не може да се грижи.

Моментално живее со роднини, кои не се во многу добра финансиска состојба, но речиси секогаш е со вонбрачниот син на Илиќ.

Девин бил толку приврзан за Ејден што решил легално да го посвои – изјави еднаш добро информиран извор за „Информер“, а гестот на Девин Антоновиќ во јавноста го потврди и мајката на Девин, нагласувајќи дека Ејдан го обожава нејзиниот син.

– Момчето го обожава син ми и го нарекува „тато“, прекрасно е да ги гледам заедно – изјави еднаш Мирјана, додека јавноста беше воодушевена од гестот на Девин.

Потсетуваме дека Девин Антоновиќ сѐ уште нема свои биолошки деца, но затоа покажа дека има многу љубов кон посвоеното момче и дека ќе биде прекрасен татко.

Ако Девин е навистина син на Мирослав, тоа значи дека Ејдан е негов внук, а пејачот освен што не сака да слушне за синот, не сака да знае ниту за неговиот внук.

Мирјана со години живее во Америка, а во Србија редовно доаѓа на сослушувања за утврдување на татковството на нејзиниот син.

Таа често се огласува во медиумите, а големо внимание привлекуваат и нејзините објави на социјалните мрежи.

Антоновиќ важеше за вистинска убавица, а многумина го фалат нејзиниот изглед и сега во постарите години.

Поранешната љубовница на Илиќ отсекогаш била атрактивна црнка, а сега решила да направи трансформација.

Имено, Мирјана својата долга црна коса ја скрати и ја офарба руса, а ги скрати и шишките. Многумина на почетокот не би ја препознале, а коментираат дека благодарение на оваа промена таа се подмладила барем за 10 години.

Таа често во своите интервјуа открива детали од врската со оженетиот пејач.

– Не знаев кој е Мирослав Илиќ. Мојот пријател ме наговори да одам на неговиот концерт. Цело време ме гледаше. Имавме заеднички пријател и тој ме замоли да се видиме по концертот.

После тоа, ние двајца бевме заедно повеќе од 2 години. Поточно, бевме разделени поради работата, но се слушавме на телефон. Мислев дека ќе му биде подобро без мене.

– На почетокот не знаев дека е женет. Подоцна ми кажа дека е во брак во кој никогаш не сакал да биде. Беше многу шармантен, привлечен. Мислев дека е скромен.

Живеев многу турбулентен живот во Америка, тој ме смири. Сепак, се покажа дека не е баш како што мислев.

– Порано зборувавме на телефон по 6 часа. Одев на турнеи со него, во Канада, Австралија, Германија. Не се криевме. Дури и со моите родители живеевме овде во Белград.

Бевме изненадени од веста дека сум во блажена состојба и дека Девин ќе се роди. Мирослав ми ги зеде ѕвездите од небото. Ќе ме гушкаше во миг, ќе ме бакнуваше во стомакот – изјави Мирјана Антоновиќ во својата исповед за Гранд.

Previous articleНајчевска за кадрите на Ахмети: Тие се најсоодветниот репрезент на примитивизмот, незнаењето и непрофесионалноста
Next articleCнеже Велков откри на колку години ПPВПАТ направила некои вообичаени работи