Home Authors Posts by info7NEWS

info7NEWS

2808 POSTS 0 COMMENTS

Драгица Стевковска Дракче: Таго сакам да си одиш- Силно, многу силно...

0
Драгица Стевковска Дракче е еден позитивен и харизматичен лик, кој со својата енергија, долго време ги красеше ТВ екраните и комуницираше со гледачите. Уште поголема...

Проф. Пановски: Не рекламирам никакви чаеви, ниту некој друг производ

0
Проф. д-р Никола Пановски, вчера на својот профил на социјалните мрежи, остро реагираше поради зл оупотребата на неговото име и неговиот лик, за рекламни...

Ванковска: Како да не бидеш југоносталгичен?

0
Во минатото, денешниот ден беше од посебно значење и се славеше на шпросторите на поранешна Југославија. Денот на Републиката се прославуваше на 29 ноември и...

Приватен превозник се расплака пред камера на Канал 5 – им...

0
Град Скопје, под раководство на Данела Арсовска, се соочува можеби со најголемите предизвици од своето постоење. Во изминатава година, ветувањата за подобро Скопје се распсрнаа...

Дедо Пимен го објави ТИПИКОТ за Божиќниот пост – еве што...

0
Божиќните пости започнуваат денес, на 28.ноември и траат до 7.јануари 2023 година. На 7-ми јануари се слави раѓањето Христово и оние кои во изминатите...

Анета Молика се огласи од аеродpом во Сиднеј и кажа радосни...

0
Нашата број еден фолк пејачка, македонскиот златен глас и нејзиниот бенд, во изминатите 50 дена беа на турнеја во Австралија. Нашинците во оваа прекуокеанска земја,...

Јорданка: Она не сфаќа уште дека танцот заврши, остана сама на...

0
Големите очекувања на граѓаните, како резултат на ветувањата кои во изборната кампања за градоначалник на Скопје ги даваше Данела Арсовска, се распрснаа како меур...

По ТВ настапот на Софијанова, се огласи Фуркан Салиу – тврди...

0
Доктор Аспазија Софијанова, пред неколку дена се појави на ТВ интервју на ТВ Телма и опширно проговори на многу теми поврзани со нејзината работа,...

По објавеното фото, се огласи Александра Шијакоска: Тоа е, Македонче –...

0
Инфлуенсерката Александра Шијакоска, пред неколку дена стана мета на лоши коментари на социјалните мрежи, откако, на Твитер се појави разговор кој таа го направила...

Петре со порака до Данела: Оди си, не (се) не мачи...

0
Состојбата во градот Скопје станува се посложена, откако актуелната градоначалничка Данела Арсовска, освен со партијата која ја поддржуваше, ВМРО-ДПМНЕ, отвори „фронт“ и со приватните...