Home Authors Posts by info7NEWS

info7NEWS

2883 POSTS 0 COMMENTS

Оливера Балашевиќ го освои Ѓоле со само една реченица- во тој...

0
Ѓорѓе Балашевиќ падна на нејзиниот шарм, ниту еднаш не се посомнева во неа и нејзината љубов која траеше со децении. Оливера и Ѓорѓе Балашевиќ беа...

Ваква елеганција досега не сме виделе кај неа- Ели Танасковска во...

0
Ели Танасковска, нашата позмата новинарка на Македонската радио телевизија, во една прилика за порталот Фешнел изјави дека научила оти животот е големо школо. И таман...

Се пресели кај мажот во Швајцарија и се повлече од социјалните...

0
Слободно може да се каже дека Сани е една од топ трите македонски фолкерки. Сани минатата година беше на турнеја во Австралија каде што...

Cнеже Велков откри на колку години ПPВПАТ направила некои вообичаени работи

0
Снеже Велков е еден од најпозитивните ликови во нашата јавност. Не е телевизиски активна во моментов, но е популарна на социјалните мрежи, што е...

Мирјана откри што правел Мирослав Илиќ кога дознал дека е бремена:...

0
Поранешнaта љубовница на пејачот Мирослав Илиќ, Мирјана Антоновиќ со години се обидува по судски пат да докаже дека тој е татко на нејзиниот син,...

Најчевска за кадрите на Ахмети: Тие се најсоодветниот репрезент на примитивизмот,...

0
Демократската Унија за интеграции, првпат од основањето пред повеќе од 20 години, се соочува со посериозни внатрепартиски недоразбирања. И додека во минатото, ваквите фракции елегантно...

Војо Димовски: Паметам кога бев малечок, татко ми „другарски“ го беа...

0
Статус на Војо Димовски: Се сеќавам дека кога бев малечок, а сепак доволно возрасен за да паметам, на овој ден станувавме рано. Со темница, некаде...

Од Бигорски манастир му одговорија на владиката Петар: Маргинална му е...

0
По „ничим изазваното“ плукање на Епископот Партение и Бигорски манастир, од страна на владиката Петар, вчера стигна одговор од Бигорски манастир. -Драги во Христа верници...

Ненад Јовановиќ: Начинот на кој Героски пишува е тенденциозен и опак

0
Минатиот период, новинарот Бранко Геровски, во колумна на порталот Плусинфо изнесе свои информации за случувањата во СДСМ. Според него, Зоран Заев имал план, по евентуални...

Игор: Не сте мрднале од Скопје подалеку, а ни делите памет...

0
На социјалните мрежи, секојдневно може да се забележат расправии, меѓу Македонци кои живеат во дијаспората и оние кои живеат во матичната држава. Главните забелешки кон...