Home Authors Posts by info7.news

info7.news

3281 POSTS 0 COMMENTS

Трајче Толевски успеа- по она што му се случи, се крена...

0
На Трајче Толевски од Мерак меана за жал му се случила нecpeќa предц два месеци, имено изгпрел неговиот објект „Камин кама“, поточно ресторанот во...

По долго време се огласи Круме Спасовски- се сликаше со оваа...

0
Круме Спасовски е познат по многу песни, но секако дека негов најголем хит, песна на сите генерации е „Чудна жена беше Вера“, која и...

Заработувам пута 3 од порано кога сум работела по 2-3 работи,...

0
Пред 10 години, водителката и инфлуенсерка Миа Костова ја донесе веројатно најважната одлука во твојот живот: Да станее самохрана мајка. Во едно интервју спомна...

Сарми од готови кори- Адријана Алачки изненади со нов, лесен рецепт...

0
Адријана Алачки по професија е стоматолог, но ја запознавме како пејачка на фолк-музика, а изминативе години таа е Адријана Алачки од „Вкусот на традицијата“. Готвењето...

Напишаа дека е бремена, а вистината е сосема друга- Познатата српска...

0
Кристина Ковач е позната српака пејачка, и компизтор. Таа беше во жирито на шоуто Икс фактор кога се натпреваруваше Даниел Кајмакоски. Македонските медиуми во тоа...

Како најголеми ѕвезди пречекани во Австралија- еве каква чест им направија...

0
Дамјан, синот на легендата на македонската народна песна Војо Стојаноски е познат пејач и инструменталист, тој е сестран музичар. Гледачите често го гледаат во емисијата...

Елена Ристеска ја раскажа целата вистина за чорапчињата и за мини...

0
Елена Ристеска годинава слави 20 години на музичката сцена, тоест поминале точно 20 години откако ова наша музичка ѕвезда се појавила на М2- потрага...

Тој беше мојата најголема поддршка во сите експедиции- Илина Арсова се...

0
Илина Арсова е позната македонска алпинистка, која со успех го заврши исклучителниот алпинистички подвиг „Седум врвови“, искачувајќи се на сите седум највисоки врвови на...

Вера Мештеровиќ искрено раскажа како ја критикувале на ТВ- тргнете ја...

0
Вера Мештеровиќ е една од ретките Мис кај нас која ја задржа својата популарност и актуелност, и ќе остане запаметена како првата Мис на...

Татко му недозволено го однел дома кога се родил, има вонрачен...

0
Босанскиот пејач Хари Варешановиќ, основач на групата „Хари Мата Хари“, во 2018 година го ожени својот вонбрачен син, Мак. Тогаш 26-годишниот Мак и неговата...